ABD, Katar ve İstanbul’dan tedavi için Tarsus’a geldiler

ABD, Katar ve İstanbul’dan tedavi için Tarsus’a geldiler

Türkiye’nin büyük ilçelerinden olan Tarsus, sağlıkta sesini artık daha uzaklara duyuruyor. Son olarak ABD, Katar ve İstanbul’dan 3 hasta ameliyat için Tarsus’a geldi..

ABD, Katar ve İstanbul’dan tedavi için Tarsus’a geldiler
Bu içerik 1610 kez okundu.
Türkiye’nin büyük ilçelerinden olan Tarsus, sağlıkta sesini artık daha uzaklara duyuruyor. Son olarak ABD, Katar ve İstanbul’dan 3 hasta ameliyat için Tarsus’a geldi.
Nüfusu ve ekonomik yapısıyla Türkiye’nin en büyük ilçeleri arasında yer alan, birçok il merkezinden daha büyük olan Tarsus, sağlıkta artık sesini uzak bölgelere ulaştırıyor. Gerek Türkiye’nin gerekse dünyanın dört bir yanından hastalar, önemli ameliyatlar için Tarsus’u tercih ediyor. Son olarak ABD, Katar ve İstanbul’dan 3 obezite hastası, tüp mide (mide küçültme) ameliyatı için Medical Park Tarsus Hastanesi’ne başvurdu.

Lübnanlı eşiyle geldi
Lübnanlı eşi Tarık Jarkho ile birlikte 2 yıldır Katar’da yaşayan Nebile Adam (24) vücut ağırlığı 102’ye ulaşınca tüp mide ameliyatına karar verdi. Adam, ameliyat için Medical Park Tarsus Hastanesi’ni ve Op. Dr. Erdal Cücük’ü tercih etti. Op. Dr. Erdal Cücük, eşi Tarık Jarkho ve kız kardeşi İptisem Adam’la birlikte Tarsus’a gelen Nebile Adam’ın midesini küçülttü. Aslen Rizeli olan ancak bir süredir İstanbul’da yaşayan 117 kiloluk Huriye Fırıl (25) da 10 yıldır boğuştuğu kilo sorunu için yakınlarının tavsiyesi üzerine ailesi ve nişanlısı ile Tarsus’a geldi. Huriye Fırıl’ın ameliyatını Op. Dr. Erdal Cücük ve ekibi gerçekleştirdi.

Gençliğimi yaşayamıyordum
Tarsus’a dışarıdan gelen diğer hasta ise ABD’nin Oregon eyaletinde tır şoförlüğü yapan 36 yaşındaki Orhan İnce oldu. 131 kiloluk Orhan İnce’nin de tüp mide ameliyatı gerçekleştirildi.
Hastalardan Nebile Adam, “Yaşıtlarımın giydiklerini giyemiyordum, rahatça gezemiyordum. Yani gençliğimi yaşayamıyordum” dedi. Huriye Fırılda “Kilo verince hayatım baştan aşağı değişecek” diye konuştu. Orhan İnce ise ABD’de yaşayanların çoğu gibi düzensiz beslenme nedeniyle obezite hastası olduğunu söyledi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat