Yeni bir sıcak hava dalgası geliyor

Türkiye yarından itibaren yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine girecek. Meteoroloji yetkilileri, bir hafta boyunca etkili olacak sıcak hava nedeniyle hava sıcaklığının Mersin’de 35, Adana’da 37, Gaziantep’te 39 dereceye yükseleceğini bildirdi..

Yeni bir sıcak hava dalgası geliyor
Bu içerik 1241 kez okundu.

Türkiye yarından itibaren yeni bir sıcak hava dalgasının etkisine girecek. Meteoroloji yetkilileri, bir hafta boyunca etkili olacak sıcak hava nedeniyle hava sıcaklığının Mersin’de 35, Adana’da 37, Gaziantep’te 39 dereceye yükseleceğini bildirdi.
Meteoroloji Adana 6. Bölge Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, yapılan son değerlendirme ve tahminler çerçevesinde yarından itibaren önümüzdeki 1 hafta boyunca Türkiye’nin sıcak hava dalgasının etkisinde kalacağı tahmin ediliyor. Önümüzdeki hafta sonuna kadar ülke genelinde yağış beklenmezken, hava sıcaklıkları tüm yurtta hissedilir derecede artacak ve mevsim normallerinin 5-9 derece üzerinde seyredecek.
Bu hafta sonu ve önümüzdeki hafta boyunca en yüksek hava sıcaklığının Adana’da 36-37, Mersin’de 35, Osmaniye’de 37-38, Hatay merkezde 35-36, Kahramanmaraş’ta 39, Kilis ve Gaziantep il merkezlerinde 39 dereceye yükseleceği tahmin ediliyor.
Mevsim değişikliği ile birlikte ani sıcaklık değişimleri ve özellikle iç kesimlerde gece ve gündüz sıcaklıkları arasındaki yüksek farktan dolayı meydana gelebilecek sağlık problemlerine karşı dikkatli ve tedbirli olunması konusunda vatandaşlar uyarıldı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sokakta çalışan çocuklara yönelik SODES projesinin tanıtımı yapıldı
Sokakta çalışan çocuklara yönelik SODES projesinin tanıtımı yapıldı
Er: ″Avukatların emekli maaşı arttırılmalı″
Er: ″Avukatların emekli maaşı arttırılmalı″