7. Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi başlıyor

Makina Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Akar Tülücü, fosil enerji kaynağı olmayan Türkiye’nin, alternatif enerji kaynaklarına ihtiyacı olduğunu belirterek, "Güneş enerjisi Türkiye’nin kurtuluşudur" dedi..

7. Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi başlıyor
Bu içerik 710 kez okundu.
Makina Mühendisleri Odası Mersin Şube Başkanı Akar Tülücü, fosil enerji kaynağı olmayan Türkiye’nin, alternatif enerji kaynaklarına ihtiyacı olduğunu belirterek, "Güneş enerjisi Türkiye’nin kurtuluşudur" dedi.
Makina Mühendisleri Odası tarafından bu yıl 7.’si gerçekleştirilecek olan ’Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi’, 22-23 Eyül tarihlerinde Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde yapılacak. Oda Başkanı Akar Tülücü, konuyla ilgili düzenlediği toplantıda, güneş enerjisinin, tükenmez bir enerji kaynağı olduğunu vurgulayarak, Türkiye’nin çok temiz güneşi olan bir ülke olduğunu ifade etti.
Fosil enerji kaynağı olmayan Türkiye’nin, alternatif enerji kaynaklarına ihtiyacı olduğunu kaydeden Tülücü, "Ülkemizde güneş enerjisi potansiyeli başta olmak üzere tüm yerli ve yenilenebilir enerji kaynaklarının değerlendirilmesi, yeterli teknik alt yapının olması ve mevzuatların kolaylaştırılması, kamusal denetim daha güçlü kılınması, dışa bağımlılığı arttıran, çevreci olmayan, fosil yakıtların egemenliğine son verilmesi için yenilenebilir enerjilere dikkat çekilmelidir ve teşvik edilmelidir" diye konuştu.
Güneş enerjisi ile ilgili olarak farkındalık oluşturulması, bilginin yaygınlaştırılması ve yoğunlaştırılması, teknolojik yeniliklerin ülkeye kazandırılması ve kentin ’Güneşin başkenti Mersin’ kimliğini kazanmasını hedefleyerek 1997 yılından bu yana bazı çalışmalar gerçekleştirdiklerini dile getiren Tülücü, bu kapsamda bu yıl 7. Güneş Enerjisi Sistemleri Sempozyumu ve Sergisi’nin düzenlendiğini belirtti.
Tülücü, sempozyumda elde edilecek sonuçların güneş enerjisi alanında dünyadaki yeni teknolojik gelişmelerin tartışılması, günlük yaşama indirgenmesi ve teknolojiyi halkın hizmetine sunma doğrultusunda bir sinerji oluşturacağını söyledi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
‘Köyden Kente Sporla Geleceğe Projesi’
‘Köyden Kente Sporla Geleceğe Projesi’
Vali Su, esnafı ziyaret etti
Vali Su, esnafı ziyaret etti