Mersin Ticaret Borsası’nın 90’ıncı kuruluş yıl dönümü

Mersin Ticaret Borsası’nın 90’ıncı kuruluş yıl dönümü

Mersin Ticaret Borsası’nın 90’ıncı kuruluş yıl dönümü düzenlenen programla kutlandı.

Mersin Ticaret Borsası’nın 90’ıncı kuruluş yıl dönümü
Bu içerik 2234 kez okundu.

 

Mersin'de Düzenlenen Mersin Ticaret Borsasınıon 90'nıncı Kuruluş Yıl dönümünde, Tescil rekortmenlerine ödüllerinin de verildiği geceye Kalkınma Bakanı ve Mersin Milletvekili Elvan’ın yanı sıra Mersin Valisi Ali İhsan Su, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, Dünya Bakliyat Konfederasyonu Başkanı ve MTB Meclis Başkanı Hüseyin Arslan, TOBB Konsey Başkanı ve MTB Başkanı Abdullah Özdemir, milletvekilleri, iş dünyasının temsilcileri ve siyasiler katıldı.
Ortak akıl hiçbir zaman hata yapmaz
 Gecede konuşan Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin'in tarım, sanayi, turizm, sağlık ve ticaret şehri olduğunu, ancak bu potansiyelin yeterince kullanılamadığını söyledi. Bunu aşmak için günübirlik, kısa vadeli düşünceden kaçınmak gerektiğini vurgulayan Bakan Elvan, "Eğer gerçekten o ilimizin gelişmesini, kalkınmamsını istiyorsak orta ve uzun vadeli bir bakış açımız olmalı. Gözümüzü kapattığımızda nasıl bir Mersin hayal ettiğimizi görebilmeliyiz. Kafamız karışık olmamalı. Ben 10-20 yıl sonra şöyle bir Mersin istiyorum diyebilmeliyiz. İşte bu da ortak akıl ile olur. Bir tarafta kamu kurum ve kuruluşları, diğer tarafta hükümet. Elbette her birimizin farklı düşüncesi, yaklaşımları olacak ama bunlar bizi biz yapan değerler. Farklı düşünmemiz bir dezavantaj değil, avantajdır. Ortak akıl hiçbir zaman hata yapmaz" dedi.

Düzenlenen Törende Tescil rekortmenlerine ödüllerinin birincisi Arbel A.Ş olurken Yönetim Kurulu Başkan vekili Hasan Arslan ödülü Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ve TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu'nun elinden aldı.
Gecede İkincilik Ödülü ise Yine Arbel Gurup Firması olan Durum Gıda CEO'su Hüseyin Arslan ile Dilara Arslan alırken katılan iş dünyası temsilcilerine sanatçı Coşkun Sabah ın müzikleri renk katarken program son buldu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat