DHKP/C terör örgütünün hukuk yapılanmasına operasyon: 16 kişi yakalandı

DHKP/C terör örgütünün hukuk yapılanmasına operasyon: 16 kişi yakalandı

İstanbul merkezli 5 ayrı ilde DHKP/C terör örgütünün hukuk yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonlarda 16 kişi yakalandı. Yakalanan şahıslardan 14’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 2’si hakkında ise adli kontrol kararı verildi..

DHKP/C terör örgütünün hukuk yapılanmasına operasyon: 16 kişi yakalandı
Bu içerik 1293 kez okundu.
İstanbul merkezli 5 ayrı ilde DHKP/C terör örgütünün hukuk yapılanmasına yönelik düzenlenen operasyonlarda 16 kişi yakalandı. Yakalanan şahıslardan 14’ü tutuklanarak cezaevine gönderilirken, 2’si hakkında ise adli kontrol kararı verildi.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerince İstanbul merkezli 5 ayrı ilde DHKP/C terör örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Yapılan operasyonlarda terör örgütünün hukuk yapılanması olan “Halkın Hukuk Bürosu” içerisinde faaliyet gösteren ve terör örgütünün talimatları doğrultusunda hareket ettikleri tespit edilen 16 kişi yakalandı.
Yakalanan şüphelilerden B.T., Ö.Y., Y.E., A.Ç., S.G., A.Ü., Ş.E., Z.Ö., N.D., E.G., B.A., A.Ç., D.B.Ü. ve E.T. isimli şahıslar tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheli şahıslardan A.M. ve E.Ç. hakkında ise adli kontrol kararı verildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat