Eşini öldüren kocaya müebbet

Eşini öldüren kocaya müebbet

Adana’da boşanmak isteyen eşini tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan koca müebbet hapse mahkum edildi..

Eşini öldüren kocaya müebbet
Bu içerik 1417 kez okundu.
Adana’da boşanmak isteyen eşini tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla yargılanan koca müebbet hapse mahkum edildi.
6 Kasım 2016’da Yüreğir ilçesinde meydana gelen olayda, pazarcılık yapan kocası Ahmet Kılıç’ın (53) başka bir kadınla ilişki yaşadığını ileri süren eşi İmhan Kılıç (45), boşanmaya karar verdi.
Eve gelen Ahmet Kılıç eşi ile bu yüzden tartışmaya başladı. İmhan Kılıç, eşinin silah çıkardığını görünce yatak odasına girip kapıyı kilitledi. Ahmet Kılıç elindeki silahla kapıya doğru ateş etti. Göğsüne kurşun isabet eden İmhan Kılıç kaldırıldığı Adana Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde kurtarılamadı.
Olaydan sonra tutuklanan Ahmet Kılıç hakkında ’eşini kasten öldürme’ suçundan ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezası istemiyle Adana 3. Ağır Ceza Mahkemesi’ne dava açıldı.
Sanık Ahmet Kılıç, karar duruşmasında, eşini kaza sonucu öldürdüğünü iddia etti. Kılıç, "Eşim başka bir kadınla olan ilişkimi öğrendikten sonra beni affetmesi için konuştum. Eşim bana ’sana 6 ay süre veriyorum, bu işi temizleyeceksin’ dedi. Evliliğimiz gayet iyiydi. Olay günü annem beni arayarak eşimin Şanlıurfa’ya gitmek için hazırlık yaptığını söyledi. Eşim gitmekte ısrar etti. ’Kardeşlerini ara gelmesinler. Yoksa kendimi öldüreceğim. Yuvayı dağıtma, etrafa rezil olmayalım’ dedim. Kendisini odaya kilitledi. Belimden silahı çıkarttım. Ağabeyim üzerime geldi, ’silahı bırak’ diyerek beni itekledi. Bu sırada silah ateş aldı. İsteyerek ve bilerek ateş etmedim, kazaydı" dedi.
İmhan Kılıç’ın kardeşleri Hüseyin ve Ahmet Kömürcü de eniştelerinin ablalarına şiddet uyguladığını, bu nedenle ağır şekilde cezalandırılmasını istediklerini söyledi. Sanığın oğlu Tayfun ve kızı Medine Kılıç ise olayın kazayla meydana geldiğini söyleyerek babalarından şikayetçi olmadı.
Mahkeme heyeti, Kılıç’ı, ’eşini olası kast sonucu öldürme’ suçundan müebbet hapse mahkum etti.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat