Aranan eski belediye başkanı Fazıl Türk Mersin'de gözaltına alındı

Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında 12 Aralık 2016 tarihinden bu yana ’yakalama kararı’ ile aranan Akdeniz Belediyesi’nin HDP’li eski belediye başkanı Fazıl Türk Cumhuriyet savcılığına tesim oldu. Sonrada gözaltına alındı..

Aranan eski belediye başkanı Fazıl Türk Mersin'de gözaltına alındı
Bu içerik 4525 kez okundu.
Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında 12 Aralık 2016 tarihinden bu yana ’yakalama kararı’ ile aranan Akdeniz Belediyesi’nin HDP’li eski belediye başkanı Fazıl Türk gözaltına alındı.
Edinilen bilgiye göre, Mersin Cumhuriyet Başsavcılığı’nca terör örgütü PKK/KCK’ya yönelik yürütülen soruşturma kapsamımda, 12 Aralık 2016 tarihinde HDP’ye yönelik operasyon düzenlenmiş ve aralarında partinin il ve ilçe başkanları, parti yöneticileri ve belediye meclis üyelerinin de bulunduğu 93 kişi gözaltına alınırken, Akdeniz Belediyesi’nin HDP’li eski eş başkanı Yüksel Mutlu da devam eden çalışmalarda yakalanmıştı.
Operasyon sonrası 18 Aralık tarihinde Akdeniz Belediyesi’ne İçişleri Bakanlığı’nca kayyum atanırken, aynı soruşturma kapsamında yaklaşık 9 aydan bu yana hakkında ’yakalama kararı’ ile aranan Akdeniz Belediyesi’nin HDP’li eski belediye başkanı Fazıl Türk, bu sabah Mersin’de Cumhuriyet savcısına teslim oldu. Türk daha sonra Emniyete götürülerek gözaltına alındı.
Türk’ün, Terörle Mücadele Şubesi’ndeki sorgusunun sürdüğü bildirildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeni nesil gübre ile Türk tarımının verimi artacak
Yeni nesil gübre ile Türk tarımının verimi artacak
Başkan Tollu’dan Afrin gazisine ev sözü
Başkan Tollu’dan Afrin gazisine ev sözü