Kadınların sinema kampı Mersin’de başladı
Advert
Advert

Kadınların sinema kampı Mersin’de başladı

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘Geleceğin Sinemacıları ile Buluşuyoruz’ sloganıyla düzenlenen Sinema Kampı Mersin’de başladı..

Kadınların sinema kampı Mersin’de başladı
Bu içerik 1718 kez okundu.

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından ‘Geleceğin Sinemacıları ile Buluşuyoruz’ sloganıyla düzenlenen Sinema Kampı Mersin’de başladı.
Gençlik ve Spor Bakanlığı Eğitim Kültür ve Araştırma Genel Müdürlüğü tarafından, Türkiye’nin sanat ve kültürünü milli bir bilinçle icra edecek gençlerin yetişmesine katkıda bulunmak, sanat ve sinemaya yetenekli gençlerin erken yaşta tespiti ile imkanı olmayan gençlere fırsat eşitliğini sağlamak amacı ile gerçekleştirilen ‘Sinema Kampı’, 18-24 yaş arası radyo-televizyonculuk bölümü öğrencilerinden ve sinemaya gönül veren genç kadınlardan oluşan 106 kampçı, 9 eğitmenin katılımı ile başladı.
27 Ekim’e kadar Mersin’in Silifke ilçesinde bulunan Fatih Sultan Mehmet Gençlik Kampı’nda kadınlar için 5 hafta sürecek olan Sinema Kampı’nda sinema teknik atölyesi, kurgu montaj, görsel sanatlar atölyesi, oyunculuk atölyesi ve yönetmenlik atölyesi alanlarında uzman eğitmenler tarafından eğitim verilecek. Bu eğitmenler arasında, oyunculuk atölyesi Aliye Uzunatağan ve Asuman Bora, senaryo atölyesi Gülin Tokat ve Güner Erdugan, yönetmenlik atölyesi Yunus Nihat Özcan ve Şengül Halat, görüntü yönetmenliği atölyesi Dursun Atak ve kurgu-montaj atölyesi Yiğit Arslan tarafından verilecek.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat