″Neden olmasın?″ dediler, abla kardeş diyetle değiştiler

″Neden olmasın?″ dediler, abla kardeş diyetle değiştiler

Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşayan Özcan Şen ve Necmiye Şen kardeşler, bir yakınları diyet yapıp zayıflayınca ‘Biz de yapabiliriz’ dedi ve diyetle 10 ayda toplam 47 kilo verdi..

″Neden olmasın?″ dediler, abla kardeş diyetle değiştiler
Bu içerik 2157 kez okundu.
Mersin’in Tarsus ilçesinde yaşayan Özcan Şen ve Necmiye Şen kardeşler, bir yakınları diyet yapıp zayıflayınca ‘Biz de yapabiliriz’ dedi ve diyetle 10 ayda toplam 47 kilo verdi.
Dedeler Mahallesi’nde yaşayan Özcan Şen (22) ve Necmiye Şen (21) kardeşler, çocukluklarından bu yana kilo sorunu yaşıyordu. 99 kilo olan Özcan Şen ve 88 kilo olan Necmiye Şen kardeşler, sonuç alacaklarından umutlu olmadıkları için diyet yapmaktan kaçınıyordu. Ancak 2016 yılında şeker hastası bir yakınları diyetle kilo verip insülini bırakınca “Biz de yapabiliriz. Neden olmasın?’ diyerek aynı yolu izlemeye karar verdi.

Aç kalmadan zayıfladılar
2016’nın Aralık ayında Medical Park Tarsus Hastanesi’ne gelen Özcan ve Necmiye Şen kardeşler, Diyetisyen Ayşe Şahika Karagöz Nergiz’le görüşüp zayıflamak istediklerini söyledi. Bunun üzerine Diyetisyen Nergiz, kız kardeşlerin yaşları, boyları, kiloları ve yaşam şekillerine uygun bir diyet programı hazırladı. Programa göre aç kalmadan diyet yapan kardeşlerden Özcan Şen 23 kilo vererek 76 kiloya, Necmiye Şen ise 24 kilo vererek 64’e indi. Böylece iki kardeş toplam 47 kilo verdi.

"İstediğimizi giyemiyorduk"
Elektrik teknikeri olan Necmiye Şen, özellikle hazır gıda ve koladan vazgeçemedikleri için yıllardır kilolu insanlar olduklarını belirterek, “Kilolar henüz sağlık sorunlarına yol açmamıştı ama günlük hayatımız etkileniyordu. İstediğimiz gibi giyinemiyorduk bile. Bir yakınımız Diyetisyen Ayşe Şahika hanımın diyetini uygulayarak zayıfladı. Kullandığı insülinden kurtuldu. Buna şahit olunca ‘Biz de yapabiliriz’ diye düşünerek diyete başladık. Yeni halimizden çok memnunuz. Ben 5 kilo, ablam 10 kilo daha verme niyetindeyiz” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat