Kocamaz'ın 'KUMPAS' yalanı ortaya çıktı!

Mersin Büyükşehir Belediyesine yapılan operasyonu 'kuruma yapılan kumpas' yalanı ile kamuoyunu oyalayan Başkan Kocamaz'ın üst düzey bürokratlarını belediyesinde kurduğu Ohal kurulu ile görevden uzaklaştırdığı öğrenildi. 2 Ağustos 2016 tarihinde de Belediyeye operasyon yapılarak açığa alınan bürokratların tamamı gözaltına alınmıştı.

Kocamaz'ın 'KUMPAS' yalanı ortaya çıktı!
Kocamaz'ın 'KUMPAS' yalanı ortaya çıktı! Vahap Şehitoğlu
Bu içerik 16808 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz belediyesine yapılan operasyonu ‘kumpas’ olarak sürekli kamuoyunda dile getirme yalanı 2016 yılı Temmuz ayında basına yaptığı açıklama ile ortaya çıktı.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, son günlerde,  Fetö terör örgütü üyesi iddiasıyla tutuklanan personel ve danışmanlarının gözaltına alınması, tutuklanmasını belediyeye kurulan kumpas olduğunu söylemesi ve bunu da sık sık gündeme getirmesi YALANI,  DHA’nın servis ettiği haberle ortaya çıktı.

 

30 Temmuz 2016 yılında  Sonses.tv'de yayınlanan 'Büyük operasyon için gözler Büyükşehir'de başlıklı habere dayanarak  Mersin 7.Ağır ceza mahkemesinde 'kendilerine kumpas kurulduğunu ve Sonses imtiyaz sahibi A.Vahap Şehitoğlu'nun da şahit olarak dinlenmesini istediği Kocamaz'ın 28. Temmuz 2016 günü Hürriyet Gazetesinde DHA tarafından servis edilen 'Mersin Büyükşehir'de 11 personel açığa alındı' başlıklı haberde ‘Kumpas’ yalanı ve iftiraları iyot gibi açığa çıktı.

Kocamaz, 11 personelini; operasyondan 1 hafta önce Büyükşehir bünyesinde oluşturdukları OHAL Koordinasyon Kurulunca 27.07.2016 tarihinde görevden aldıklarını açıklamış. 

BURHANETTİN KOCAMAZ’IN KORKUTUĞU BUNLAR MI?

"Konu FETÖ (Fethullahçı Terör Örgütü) olunca durumu şöyle izah edelim: Bir kişi doğrudan FETÖ mensubu olmayabilir ama FETÖ’nün yaptıklarından doğrudan nemalanabilir. BU nemalananlar, kendilerinin FETÖ mensubu olmadıklarını zannederler veya öyle iddia ederler ama her seviyeden FETÖ’cü militanların açıktan destekçisi olmasalar bile, FETÖ’cülerin faaliyetlerinin sonuçlarından istifade ettikleri için, gizli destekçileridir. Doğrudan FETÖ mensubu olanlar veya irtibatı tespit edilenlerle mücadele kolaydır ama asıl mücadele iltisâklı olanlarla yapılırken zorlaşır.”

DHA servis ettiği haber aynen şöyle:

Mersin Büyükşehir'de 11 personel açığa alındı

28.07.2016 - 12:18Son Güncelleme : 28.07.2016 - 12:19
Mersin Büyükşehirde 11 personel açığa alındı
DHA

FOTOĞRAFLI

burhanettin kocamaz kumpas büyükşehir operasyon gözaltı tutuklama
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bebek bakımında geleneksel hatalara dikkat
Bebek bakımında geleneksel hatalara dikkat
Rusya’da eğitim gördü, memleketine hizmet ediyor
Rusya’da eğitim gördü, memleketine hizmet ediyor