Baro Başkanı Er, aşure etkinliğine katıldı

Baro Başkanı Er, aşure etkinliğine katıldı

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi’nin Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği ‘Geleneksel Aşure Günü’ etkinliğine katıldı..

Baro Başkanı Er, aşure etkinliğine katıldı
Bu içerik 1759 kez okundu.
Mersin Barosu Başkanı Ali Er, Alevi Kültür Dernekleri Mersin Şubesi’nin Muharrem ayı dolayısıyla düzenlediği ‘Geleneksel Aşure Günü’ etkinliğine katıldı.
Kent protokolünün ve çok sayıda vatandaşın katılımıyla Mersin Cemevi bahçesinde gerçekleşen aşure programında Baro Başkanı Er, insan hayatında toplumsal dayanışmanın önemine vurgu yaptı. Konuşmasında birlik ve beraberlik mesajı veren Er, “Toplumlar ve ülkeler dayanışma sayesinde kalkınır. Dünyada birlik, beraberlik ve huzurun bozulmaması için herkesin kardeşçe ve inancını rahat yaşaması çok önemlidir. Aşure, birçok farklılıkların bir arada olmasıdır. Farklılıkların hoşgörü içinde yaşanması halinde dünya daha da güzel olacaktır. Bu nedenle herkesin bu anlayışla hareket etmesini temenni ediyorum. Bugün burada bir arada olmamıza katkı sunan herkese teşekkür ediyor, vatandaşlarımızın Muharrem Ayı ve Aşure Günü kutluyorum” dedi.
Çeşitli etkinliklerin düzenlendiği ve aşure ikramının yapıldığı etkinlik, okunan duaların ardından son buldu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat