Ressam Mira Koldaş ve Sepa Sanat galerisi büyülüyor

Ressam Mira Koldaş ve Sepa Sanat galerisi büyülüyor

Ressam Mira Koldaş ve Sepa sanat galerisi, yeni bir oluşumla sanat galerilerinin çoğunlukta olduğu Yıldızevler 724 caddeye taşındı. Tüketimin arttığı ve desteklendiği bu çağda, sanatsal üretime destek vermeyi hedefleyen Sepa inşaat ve ressam Mira Koldaş, yeni sanat galerisinde, sanat eserlerini sergilemeye devam edecekler.

Ressam Mira Koldaş ve Sepa Sanat galerisi büyülüyor
Bu içerik 2253 kez okundu.

Haber: Ayça ÖZTORUN

Tüketimin arttığı ve desteklendiği bu çağda, sanatsal üretime destek vermeyi hedefleyen Sepa inşaat ve ressam Mira Koldaş, yeni sanat galerisinde, sanat eserlerini sergilemeye devam edecekler.

Ressam Mira Koldaş, Sepa Sanat Galerisinin faaliyetlerine ve amaçlarına değindi.

 “Görsel ve sanatsal anlamda üretim gösteren sanatçıların işlerini sergilemek ve tanıtmak, sanatseverlerle buluşturmak üzere faaliyet gösteren Sepa sanat Galerimiz, yaşadığımız topluma kültürel alanda ve sanatsal bağlamda hizmet etmeyi hedeflemektedir amacımız.

Yoğun stresli bir yaşam süren büyükşehir insanının arada nefes alıp, görsel şölenlerle ruhlarını besleme imkânı sunmayı ilke edindik. 

Ayrıca, Sepa sanat galerimiz, 13 EKİM 2017 Cuma günü kapılarını Ressam Erkan Yaprankıran’ın ‘’Bilinç akışı‘’ (STREAM OF CONSCİOUSNESS) Resim sergisiyle açacak. Ressam Erkan Yaprakkıran, biçimlere ve boyaya kattığı ruhla, anlama ve anlamlandırma konusunda da aynı özgürlüğü kullanmaktadır. Sanatçı titizlikle ve sevgiyle seçtiği malzemenin doğurganlığından sonuna kadar yararlanmaktadır. Tüketmek yerine geri dönüşüm ile anları tekrar var etme fikri ise, malzemenin çıkış noktası olmakta” diyen Mira Koldaş’ın eserleri de Sepa Sanat galerisinde bulunmaktadır.

Sepa Sanat Galerisinde resim, heykel, gravür, dıa, kavramsal sanatlar, cam seramik, poly-plastic, baskı eserleri de sergilenmektedir.

Çok sayıda kişisel ve karma sergiye katılan Mira Koldaş’ın yurt içindeki ve yurt dışındaki birçok özel koleksiyonda resimleri bulunmaktadır.

Sepa Sanat Galerisinin Sanat Yönetmenliğini de yapan Ressam Koldaş’ın resimlerine baktığımızda, bizi ilk önce vurucu renkler karşılıyor. Çalışmalarının her ne kadar soyut figüratif olduğu söylense de, biz bu çalışmalarda, bir dönem eserlerini incelediği, büyük usta, Picasso’nun, kübizm etkilerini ve Henri de Toulese Lautrec’in empresyonist (izlenimcilik) dokunuşlarını, yer yer ekspresyonizmin (dışavurumculuk) çılgın haykırışlarını, zarif bir kadının bedeninde şekillendirdiğini görüyoruz. Mira Koldaş, eserleriyle bizi alıp, bambaşka bir boyuta ve renklerin büyülü dünyasına taşıyor.

  13 –EKİM 2017 CUMA SAAT: 18 de açılış kokteyli yapacak olan ve Ressam Erkan Yaprakkıran’ında eserlerinin sergileneceği Sepa Sanat Galerisini tüm sanatseverlerin ziyaret etmesini tavsiye ederim.

ERKAN YAPRAKKIRAN KİMDİR

Erkan Yaprakkıran 1980 yılında İstanbul’da doğdu. 2001-2005 yılları arasında Anadolu Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi, Resim Bölümünden mezun olan Yaprakkıran, Halil Akdeniz Atölyesinde eğitim gördü. 2013 – 2015 yıllarında da Işık Üniversitesi Sanat Kuramı ve Eleştiri Bölümü’nde Yüksek Lisansını tamamlayan sanatçı çalışmalarına İstanbul’daki atölyesinde devam etmektedir. 2004 yılından bugüne birçok karma sergi ve etkinliklere katılan Erkan Yaprakkıran “Bilinç Akışı” adlı 5. kişisel sergisiyle 13 Ekim’de Sepa Sanat Galerisi’nde Ankaralı sanatseverlerle buluşuyor.

Ressam Mira Koldaş Erkan Yaprakkıran Ayça Öztorun Sepa Sanat Galerisi ressam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat