Mezitli’deki kültür merkezinin ihale tarihi belli oldu

Mezitli’deki kültür merkezinin ihale tarihi belli oldu

Mezitli Belediyesi tarafından 8 bin 270 metre karelik inşaat alanına yapılacak olan kültür merkezinin ihale tarihi belli oldu..

Mezitli’deki kültür merkezinin ihale tarihi belli oldu
Bu içerik 1928 kez okundu.
Mezitli Belediyesi tarafından 8 bin 270 metre karelik inşaat alanına yapılacak olan kültür merkezinin ihale tarihi belli oldu.
Mezitli Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Yeni Mahalle, İsmet İnönü Bulvarı Mezitli Deresinin kuzey-doğusunda inşa edilecek olan kültür merkezinin ihalesi 26 Ekim 2017 tarihinde yapılacak. Projenin yaklaşık 330 iş günü içerisinde tamamlanması planlanıyor. Zemin, bodrum ve normal kat şeklinde 6 katlı olan kültür merkezi, görsel projesi ve teknik özellikleriyle şimdiden büyük beğeni toplamaya başladı.
"Mezitli’nin en büyük eksikliğini gidermiş olacağız"
Mezitli’ye her geçen gün değer kattıklarını ifade eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, 26 Ekim 2017 tarihinde ihaleye girecek olan kültür merkezi hakkında bilgi verdi. Tarhan, "2017 yılını proje yılı olarak ilan ettik. İlçemizin birçok bölgesine dev yatırımlar yaparak, Mezitli’ye değer katmaya devam ediyoruz. Taban oturum alanı bin 354 metre kare olan kültür merkezimiz de bu projelerimiz arasında yer alıyor. Bu projemizle ilçemizin büyük bir eksikliğini gidermiş olacağız. Projemiz, 8 bin 270 metre karelik alana inşa edilecek. Modern bir yapıya sahip olan kültür merkezinde; 2 katlı tiyatro, konser, toplantı organizasyonları için 590 koltuk kapasiteli salon, 228 metre karelik sergi salonu ve 250 metre karelik sanatsal atölye odaları mevcut olacak. Ayrıca fuaye, orkestra, bale, koro çalışma salonları, kafeterya ve açık fuaye alanı yer alacak. Kültür merkezimizde, 380 kişilik açık hava sineması ve kapalı otopark da bulunacak. Mezitli halkının sosyal aktivitelerini yapabilecekleri, vatandaşlarımızı kültürel anlamda bir alanda toplayabileceğimiz bir kültür merkezimiz olacak" dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat