Melleç Viyadüğü’nde sona gelindi

Melleç Viyadüğü’nde sona gelindi

Mersin’in Anamur ilçesinde, Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında yapımı süren Melleç Viyadüğü’nde son aşamaya gelindi..

Melleç Viyadüğü’nde sona gelindi
Bu içerik 2198 kez okundu.
Mersin’in Anamur ilçesinde, Akdeniz Sahil Yolu Projesi kapsamında yapımı süren Melleç Viyadüğü’nde son aşamaya gelindi.
Akdeniz Sahil Yolu Projesi ile birlikte Antalya-Mersin karayolu üzerinde bulunan viyadük tamamlandığında 7,5 saatlik Antalya-Mersin arası 4 saate inecek. 29 Ekim’de açılması planlanan Melleç Viyadüğü’nün bir taraftan kenar korumaları ve batı çıkışında son çalışmalar sürüyor. İş makineleri haftanın 7 günü gece gündüz vardiyası ile çalışıyor.
Demirören Mahallesi’ndeki Melleç Viyadüğü ve devamındaki bölümün tamamlanmasıyla D-400 karayolu Anamur-Gazipaşa arasındaki mesafe 4,5 kilometre kısalacak. Viyadüğün bitimi ile Anamur Gazipaşa karayolu arasının 1.5 saatten 40 dakikaya inmesi planlanıyor.
Yüksekliği maksimum 56 metreye ulaşan viyadük, 2 adet kenar ayak ve 10 adet orta ayaktan oluşuyor. Viyadük tamamlandığında yapımı tamamlanan 3’üncü tünel de hizmete açılacak. Viyadük 2 gidiş, 2 geliş olmak üzere, 4 şeritli yol olarak projelendirildi. Toplam köprü uzunluğu 410 metre ve genişliği 24 metre.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat