HSK, 287 adli ve idari yargı mahkemesi üyesinin yerini değiştirdi

HSK, 287 adli ve idari yargı mahkemesi üyesinin yerini değiştirdi

Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK), yayımladığı Adli Yargı ve İdari Yargı kararnamesi ile 287 hakim ve savcının görev yeri değişti..

HSK, 287 adli ve idari yargı mahkemesi üyesinin yerini değiştirdi
Bu içerik 1288 kez okundu.
Hakimler ve Savcılar Kurulu’nun (HSK), yayımladığı Adli Yargı ve İdari Yargı kararnamesi ile 287 hakim ve savcının görev yeri değişti.
HSK 1. Dairesi’nin 1366 sayılı Adli Yargı Kararnamesi ile 1367 sayılı İdari Yargı Kararnamesi HSK’nın internet sitesinde yayımlandı. Buna göre 267 adli yargı mensubunun görev yeri değişirken, 20 idari yargı mensubu da farklı görevlere getirildi.
FETÖ’yle ilişkili davalara bakan isimler, Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine getirildi.
15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimi sırasında Genelkurmay Karargahında yaşananlara ilişkin çatı davanın savcısı Ankara Cumhuriyet Savcısı Aytekin Cenikli, Koza-İpek Holding iddianamesini düzenleyen Ankara Cumhuriyet Savcısı Musa Yücel, FETÖ’nün sınav sorularını çalmasıyla ilgili soruşturmayı yürüten Ankara Cumhuriyet Savcısı Ener Coşkun ile Ankara Cumhuriyet Savcıları, Özgür Kamışlık, Ahmet Akça ve Ramazan Dinç de Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekilliğine getirildi.
Ankara Cumhuriyet Başsavcı vekilleri Kemal Demirdön ve Cevat İşlek Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığına, Ahmet Hamdi Kaya Ankara Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığına getirildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcı Vekili Ergün Şahin, Ankara Batı Cumhuriyet Başsavcısı oldu. İstanbul’da Gaziosmanpaşa Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Akkaya İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi Cumhuriyet Savcılığına, Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcı Vekili Adem Meral Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığına, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Aydın Beykoz Cumhuriyet Başsavcılığına getirildi. İzmir Cumhuriyet savcıları Ömer Doğruöz, Mehmet Alyaprak ve Necla Avcı Giritli, İzmir Cumhuriyet Başsavcı Vekili oldu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat