Mut’ta trafik denetimleri arttırıldı

Mut’ta trafik denetimleri arttırıldı

Mersin’in Mut ilçesinde Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı, “Sürat 2” adı altında çevreye rahatsızlık verecek şekilde araç kullanımının önlenmesi, trafikte ses ve gürültü kirliliğinin azaltılması için yapılan çalışmalar kapsamında, ilçede değişik noktalarda yapılan denetimlerde, araç sürücülerine ceza uygulandı..

Mut’ta trafik denetimleri arttırıldı
Bu içerik 1678 kez okundu.
Mersin’in Mut ilçesinde Emniyet Müdürlüğü’nün başlattığı, “Sürat 2” adı altında çevreye rahatsızlık verecek şekilde araç kullanımının önlenmesi, trafikte ses ve gürültü kirliliğinin azaltılması için yapılan çalışmalar kapsamında, ilçede değişik noktalarda yapılan denetimlerde, araç sürücülerine ceza uygulandı.
Özellikle gece geç saatlerde abartılı egzozlu motosikletle çevreye rahatsızlık veren araçların olduğu ve emniyete gelen yoğun ihbarlar ile vatandaşların şikayetleri doğrultusunda, daha fazla gürültüye maruz kalınmaması ve gerekli tedbirlerin alınmasını sağlamak için uygulamaya başlandığı öğrenildi.
Bu kapsamda Mut İlçe Emniyet Müdürlüğü ilçe halkının rahat ve huzurunu bozan motosikletlere yönelik farklı noktalarda uygulamalarını yoğunlaştırdı. Ses ve gürültü kirliliğinin önlenmesi amacıyla şehrin giriş çıkışları ve önemli kavşaklarda özellikle motosiklet üzerinde yapılan “SÜRAT 2” adı verilen trafik uygulamasında toplam 62 araç denetlenmiş, 19 motosiklete çeşitli suçlardan dolayı 12 bin 657 TL. Para cezası uygulandığı ve 7 motosiklet trafikten men edildi. İlçenin huzur ve güvenliği için bu tür denetimlerim devam edeceği öğrenildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat