Eski ABD Başkanı Carter’dan Kuzey Kore adımı

Eski ABD Başkanı Jimmy Carter, Kuzey Kore’yle yaşanan kriz dolayısıyla Trump yönetimi adına Kuzey Kore’ye seyahat edebileceğini söyledi..

Eski ABD Başkanı Carter’dan Kuzey Kore adımı
Bu içerik 556 kez okundu.
Eski ABD Başkanı Jimmy Carter, Kuzey Kore’yle yaşanan kriz dolayısıyla Trump yönetimi adına Kuzey Kore’ye seyahat edebileceğini söyledi.
ABD medyasına yansıyan haberlere göre, eski ABD Başkanı 93 yaşındaki Jimmy Carter, iki ülke arasında yükselen gerginliğin dağılmasına yardımcı olmak üzere Trump, yönetimi adına Kuzey Kore’ye seyahat edebileceğini söyledi. 1977-1981 yılları arasında Demokrat partiden ABD Başkanı olan Jimmy Carter, Kuzey Kore liderini "öngörülemez" olarak nitelendirdi. Kuzey Kore’nin Kore yarımadasını ve Japonya’yı yok edebilecek gelişmiş nükleer silahlara sahip olduğunu ifade eden Carter, bu nükleer silahların Pasifik’teki bazı üsleri, hatta Washington’ı bile yok edebileceğini ifade etti.
Eski ABD Başkanı Carter, 1990’lı yılların ortalarında Başkan Bill Clinton’ın isteği üzerine Pyongyang’a gitmiş ve şu anki liderin dedesi olan Kim Il Sung ile anlaşma imzalamıştı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Çalınan arı kovanları arazide bulundu
Çalınan arı kovanları arazide bulundu
Halime’ye yağmur altında umut arayışı
Halime’ye yağmur altında umut arayışı