Mersin’in sembolleri tuvallerde

Mersin’in sembolleri tuvallerde

“Mersin Uluslararası Ressamlar Buluşması” kapsamında, 19 ülkeden Mersin’e gelen 40 ressam, Mersin’in sembollerini resmediyor..

Mersin’in sembolleri tuvallerde
Bu içerik 2222 kez okundu.

Mersin de Bu yıl 3’üncüsü düzenlenen “Mersin Uluslararası Ressamlar Buluşması” kapsamında, 19 ülkeden Mersin’e gelen 40 ressam, Mersin’in sembollerini resmediyor.
5-12 Kasım 2017 tarihlerinde düzenlenen Uluslararası Ressamlar Buluşması çerçevesinde Türkiye, Umman, Özbekistan, Kosova, Dağıstan, Gürcistan, Almanya, Güney Kore, Hindistan, Azerbaycan, Hollanda, Pakistan, Ukrayna, Bulgaristan, Başkurdistan, İran, Macaristan, Nahçıvan ve Kazakistan’dan gelen 40 akademisyen ressam, tuvallerinde Mersin’in sembollerini resmediyor.
Etkinlik çerçevesinde Mersin’in doğal ve tarihi güzelliklerini gezen, Silifke Taşucu, Aya Tekla Kilisesi, Kızkalesi, Elaiussa Sebaste ve Kanlıdivane gibi mekanları inceleyen ressamlar, Mersin’in tarihi ve kültürel sembollerini kendi gözlemleri ile tuvallerine yansıtıyor. Tuval üzerine ağırlıklı olarak akrilik tekniği ile tablolarını yapmaya başlayan ressamlar, çalışmalarını  Kudret Ünal Sanat Galerisi’nde tamamlıyor.
Kendi ülkelerinde isim yapmış ve Mersin’de ağırlanan sanatçılar, tamamladıkları resimlerini 11 Kasım Cumartesi günü saat 14.00’te Kongre ve Sergi Sarayı’nda Mersinlilerin beğenisine sunacak. 3. Mersin Uluslararası Ressamlar Buluşması sergisinde yaklaşık 80 eser yer alacak.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat