Döşemealtı’nda ″Ata’ya Saygı″ yürüyüşü

Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) üyeleri Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında, Ariassos ve Tarihi Döşemeyol’da yürüyüş gerçekleştirdi..

Döşemealtı’nda ″Ata’ya Saygı″ yürüyüşü
Bu içerik 548 kez okundu.
Döşemealtı Gençlik Meclisi (DÖGEM) üyeleri Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında, Ariassos ve Tarihi Döşemeyol’da yürüyüş gerçekleştirdi.
Döşemealtı Gençlik Meclisi, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 79. yıldönümü anma etkinlikleri kapsamında iki ayrı etkinlik gerçekleştirdi. DÖGEM, ilk olarak Macaristan Antalya Fahri Konsolosu Bekir Bülend Özsoy’u konuk etti. Döşemealtı Belediyesi Meclis Salonu’ndaki toplantı öncesi saygı duruşu ve 10 Kasım’la ilgili sunum gerçekleştirildi. Bekir Bülend Özsoy, ise Atatürk’ü Anma, 2. Dünya Savaşı ve Avrupa konularında genç vekillere bilgiler verdi.

İlk durak Ariassos
DÖGEM’in öncülüğünde Döşemealtı Doğa Sporları Kulübü işbirliğiyle gerçekleştirilen ’Ata’ya Saygı Yürüyüşü’nde ilk durak Ariassos Antik Kenti oldu. Genç vekiller ve DÖDOK üyeleri, İskitler tarafından MÖ 3000’li yıllarda kurulan ve Roma döneminde yaşadığı deprem sonrasında terk edilen Psidya kenti Ariassos hakkında bilgi aldılar.

Tarihi Döşemeyol’da yürüyüş
Tarihi kent ziyaretinin ardından DÖGEM üyeleri ve katılımcılar Dağbeli Mahallesi’ne geçti. Grup, ellerinde Türk bayraklarıyla 3.5 kilometrelik Tarihi Döşemeyol’da yürüyüş gerçekleştirdi. Yoğun bir katılımla gerçekleşen Ata’ya Saygı Yürüyüşü, Kovanlık Mahallesi’nde sona erdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Isparta Yalvaç’ta CASA tipi askeri uçak düştü: 3 şehit
Isparta Yalvaç’ta CASA tipi askeri uçak düştü: 3 şehit
Sokakta çalışan çocuklara yönelik SODES projesinin tanıtımı yapıldı
Sokakta çalışan çocuklara yönelik SODES projesinin tanıtımı yapıldı