Türkiye'den ABD'ye sert tepki

Dışişleri Bakanlığı, “DEAŞ teröristlerinin Rakka'dan tahliyesi son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir." açıklamasında bulundu.

Türkiye'den ABD'ye sert tepki
Bu içerik 449 kez okundu.

Dışişleri Bakanlığı'ndan DEAŞ'lı teröristlerin Rakka'dan tahliyesine çok sert tepki geldi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, terör örgütleri PYD/YPG ve DEAŞ'ın anlaşmasının vahim ve ibret verici bir gelişme olduğu vurgulandı.

ABD Savunma Bakanlığı Sözcülerinin anlaşmaya saygı duyduklarını belirtmelerinin ise esef verici olduğu belirtildi.

Dışişleri Bakanlığı'nın açıklamasında, "Terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG'nin güdümündeki sözde 'Suriye Demokratik Güçleri' nin, Rakka’nın DEAŞ terör örgütünden temizlenmesine yönelik harekat sürerken DEAŞ’la anlaşarak, çok sayıda DEAŞ teröristini Rakka’dan tahliye etmesi, son derece vahim ve ibret verici bir gelişmedir." denildi.

Söz konusu durumun terör örgütlerinin işbirliğine yeni bir örnek teşkil ettiği belirtildi.

Açıklamanın devamında, terör örgütü PYD/YPG’nin Suriye’deki amacının DEAŞ’e karşı mücadele etmek değil, sahada gayrimeşru oldu bittiler yaratarak demografik yapıyı değiştirmek olduğu vurgulandı.

Ayrıca, "DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu'nun ve ABD Savunma Bakanlığı sözcülerinin konu hakkında yaptıkları açıklamalarda, anlaşmayı inkar etmeyip, tersine 'saygı duyulduğunun’ belirtilmesinin esefle karşılandığı ifade edildi.

Türkiye ABD deaş rakka pyd
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Artistik Cimnastik Milli Takımı Mersin’de kampa girdi
Artistik Cimnastik Milli Takımı Mersin’de kampa girdi
Havalı Silahlar Türkiye Kupası sona erdi
Havalı Silahlar Türkiye Kupası sona erdi