Er: “KKTC’nin bağımsız bir devlet olmasının gururunu ve onurunu hep birlikte yaşıyoruz”

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, KKTC’nin bağımsız bir devlet olmasının gururunu ve onurunu hep birlikte yaşadıklarını belirterek, “15 Kasım 1983 tarihi, Türk milleti için şanlı zafer olmuştur” dedi..

Er: “KKTC’nin bağımsız bir devlet olmasının gururunu ve onurunu hep birlikte yaşıyoruz”
Er: “KKTC’nin bağımsız bir devlet olmasının gururunu ve onurunu hep birlikte yaşıyoruz”
Bu içerik 2359 kez okundu.

Mersin Barosu Başkanı Ali Er, KKTC’nin bağımsız bir devlet olmasının gururunu ve onurunu hep birlikte yaşadıklarını belirterek, “15 Kasım 1983 tarihi, Türk milleti için şanlı zafer olmuştur” dedi.
Baro Başkanı Er, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin (KKTC) kuruluşunun 34’üncü yıl dönümünü yayımladığı mesajla kutladı. 15 Kasım 1983 tarihinin Kıbrıs Türk halkı için önemli bir dönüm noktası ve özgürlük ve bağımsızlığını dünyaya ilan ettiği gün olduğunu vurgulayan Er, “15 Kasım 1983 tarihi, Kıbrıs Türk halkının her zaman gurur ve onur duyacağı, varoluş ve bağımsızlık mücadelesini devlet kurarak taçlandırdığı tarihi bir gündür” ifadelerini kullandı.
Kıbrıs Türk Halkının, uzun yıllar boyunca hak ve özgürlükleri doğrultusunda, azim ve kararlılıkla Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde giderek mücadele verdiğini kaydeden Er, kuruluşunun 34’üncü yıl dönümünde, KKTC’nin bağımsız bir devlet olmasının gururunu ve onurunu hep birlikte yaşadıklarını ifade etti. Er, mesajında şunları kaydetti: “Maruz kaldığı haksızlık, zulüm ve baskılar karşısında KKTC halkının sürdürmüş olduğu asil mücadelesi ile taçlanan 15 Kasım 1983 tarihi, Türk milleti için şanlı zafer olmuştur.”
Kıbrıs Barış Harekatı’nda ve KKTC’nin kuruluşunda Mersin’in de önemli bir yere sahip olduğunu dile getiren Er, “Mersin, 1974 yılında gerçekleşen Kıbrıs Barış Harekatı’na lojistik üs olarak destek vermiş, ilerleyen zamanda da Kıbrıs’ın dünyaya açılan kapısı olmuştur. Bu nedenle Mersin ile KKTC arasında önemli bir bağ vardır” dedi.
Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin büyük desteğiyle kurulan KKTC’nin Cumhuriyet Bayramını kutlayan Er, mesajında, “Bu zafere gelinceye kadar verilen mücadeleyi asla unutmamak gerekir. KKTC’nin bağımsızlık ve özgürlüğünü kazanmasını sağlayan kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş’ı, varoluş mücadelesinde önemli görev üstlenmiş olan Dr. Fazıl Küçük’ü ve bu uğurda canlarını feda eden şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimizi minnet ve şükranlarımı sunuyorum” ifadelerine yer verdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bebek bakımında geleneksel hatalara dikkat
Bebek bakımında geleneksel hatalara dikkat
Rusya’da eğitim gördü, memleketine hizmet ediyor
Rusya’da eğitim gördü, memleketine hizmet ediyor