Seçer: Belediye Başkanı ideolojik körlük içinde olmamalı

Vahap Seçer'den imalı açıklamalar -Şu anda Mersin’i MHP’li bir başkan yönetiyor -Mersin’i yönetecek belediye başkanının diğer illerin belediye başkanlarından farklı bir özelliğe sahip olması lazım -Hoşgörülü, ideolojik körlük içinde olmayan, tüm renkleri kucaklayabilecek bir yapıda olması gerekiyor

Seçer: Belediye Başkanı ideolojik körlük içinde olmamalı
Bu içerik 973 kez okundu.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilerle biraraya gelen Mersin Eski Milletvekili Vahap Seçer, “2019’da seçilecek belediye başkanının hazırlıklarını şimdiden yapması lazım. 2019’a kadar geçecek süreyi sadece izleyen, sadece sorunları tespit eden, sadece eleştiren siyasetçi hüviyetinden çıkmak için, bu sorunlara yönelik uzmanlarla bir araya gelip çalışmalarımızı başlattık. Ben bir görev adamıyım. Bana bir görev partim ya da partililerim tarafından tevdi edilirse o görevi en iyi şekilde yapmak için çalışmalarıma başlamış durumdayım” dedi.

2019’da yapılacak yerel seçimlerin ‘adeta cumhurbaşkanlığı seçimlerinin provası olacağını’ kaydeden Seçer,  “Bu nedenle partimizin çok gecikmeden 2019 yerel seçim stratejisini belirlemesi gerektiğini düşünüyorum. İstanbul, Ankara, Antalya, Adana ve Mersin gibi illerde adayımız erkenden belirlenmeli ve stratejisi oluşturulmalı” diye konuştu.

 Seçer, “Şu anda Mersin’i MHP’li bir başkan yönetiyor. Partililerimiz 2014’ün rövanşını 2019’da almak isteyecektir. Bu doğaldır. Ancak farklı bir açıdan bakmak istiyorum. Mersin’i yönetecek belediye başkanının diğer illerin belediye başkanlarından farklı bir özelliğe sahip olması lazım. Hoşgörülü, ideolojik körlük içinde olmayan, tüm renkleri kucaklayabilecek bir yapıda olması gerekiyor” açıklamasıyla MHP'li Kocamaz'ın kenti iyi yönetemediğini ima etti.

mersin chp büyükşehir belediyesi vahap seçer
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Havalar soğudu, balık fiyatları iki kat arttı
Havalar soğudu, balık fiyatları iki kat arttı
Mersin’de kış ortasında açıkta çilek hasadı
Mersin’de kış ortasında açıkta çilek hasadı