Ankara’nın En Uygun İlçesi Pursaklar’da Satılık Fırsatları

Ankara’nın ilçelerinden biri olan Pursaklar, satılık daire avantajları ile yatırımcısına her dönem kar ettiriyor. Ankara'da konut satışları son 5 yıl içerisinde artış gösterirken bu artıştan Pursaklar da nasibini aldı.

Ankara’nın En Uygun İlçesi Pursaklar’da Satılık Fırsatları
Ankara’nın En Uygun İlçesi Pursaklar’da Satılık Fırsatları Haber Merkezi
Bu içerik 2677 kez okundu.

Bu artışların bölgeye yakın olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin tamamlanması ile birlikte devam edecek. Ayrıca üniversite sayesinde bölgedeki öğrenci nüfusunun da Pursaklar civarına kayması bekleniyor. Bu da yine kira artışına sebep olacak. Zingat.com Bölge raporu verilerine göre bölgede bir evin kiraya verildiğinde geri dönüş süresi 22 yıl. Ancak öğrenci talebiyle dairelerin kendini amorti etme süresi de haliyle kısalacak.
 

Pursaklar, konut projeleri ile de gelişimine devam ederken bu projeler yatırımcıyı Pursaklara kaydırıyor. Satılık daire arayışında olanlar bölgenin kar avantajlarından yararlanmak istiyor. Konut projelerinin yanı sıra ilçeye yapılması planlanan havaray ve metro gibi ulaşım imkanları şimdiden konut fiyatlarını artı yönde etkiliyor. Ayrıca Ankara'nın galeri merkezi olarak bilinen Otonomi ve Altınova'da halen çalışmaları sürdürülen fuar alanı da satışları yükselişe çıkarıyor. 

 

Pursaklar Satılık Daire Fiyatları

Son 6 yıl içerisinde Pursaklar satılık ev fiyatlarındaki artış yüzde 100'den fazla. Zingat Bölge Raporu aracılığı ile elde edilen verilere göre ilçede 100 metrekarelik bir satılık daire geçtiğimiz yıl 120 bin TL civarında alıcı bulurken bu yıl ise aynı daire 138 bin TL'ye alıcı bulunuyor. 

Pursaklar ilçesinde konut yatırımı yapmak isteyenlerin bir konut için ortalama 155 bin 593 TL'yi gözden çıkarması gerekiyor. Bu rakam 100 metrekarelik bir ev için geçerliyken 116 bin 695 TL'ye kadar düşüş gözlenebiliyor. Pursaklar satılık daire fiyatları maksimum 194 bin 500 TL’ye kadar uzanıyor.

 

Pursaklar konut projeleri

Pursaklar ulaşımı ve merkeze yakınlığının yanı sıra kendine ait bir çarşısının bulunması ile Ankaralı yatırımcılar için oldukça cazip imkanları bünyesinde barındırıyor. Yatırımcının bu ilgisi, konut projelerinin de sürekli olarak Pursaklar semalarında yükselmesine bağlı. Konut projeleri sadece şirket bazında değil aynı zamanda devlet destekli olarak bu bölgede devam ediyor. Bu da özellikle dar gelirli ailelerin de bölgedeki satılık daire avantajlarından yararlanma imkanı sağlıyor.

 

Pursaklar 137 bin 808 kişilik bir nüfusa sahip olmak ile birlikte bölge halkı yüksek oranda genç nüfustan oluşuyor. Pursaklar sürekli yükselen bir sosyo kültürel yapıya sahip. Bu duruma en çok ilçenin yüzünü modern bir hale getirmeye devam eden konut projeleri etkili oluyor. Ayrıca ilçenin çevre yolu ile bağlantısının bulunması şehrin diğer ucunda çalışanlar için dahi Pursaklar'ı yaşanabilir yerler arasında kılıyor. Pursaklar, satılık daire alarak yatırım yapmak isteyenlerin yanı sıra yerleşmek ve huzurlu bir yaşam sürmek için de Ankara'nın ideal ilçelerinde biri.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversite öğrencilerine ‘çocuk işçiliği ve çocuk hakları eğitimi’ verildi
Üniversite öğrencilerine ‘çocuk işçiliği ve çocuk hakları eğitimi’ verildi
Erdemli’de beton yol çalışmalarına başlandı
Erdemli’de beton yol çalışmalarına başlandı