Suudi Arabistan, Trump’ın Kudüs kararını şiddetle kınadı

Suudi Arabistan, Trump’ın Kudüs kararını şiddetle kınadı

Suudi Arabistan, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ve Tel Aviv’de bulunan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını açıklamasını şiddetle kınadı..

Suudi Arabistan, Trump’ın Kudüs kararını şiddetle kınadı
Bu içerik 1585 kez okundu.
Suudi Arabistan, ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak ve Tel Aviv’de bulunan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını açıklamasını şiddetle kınadı.
ABD Başkanı Donald Trump’ın dün akşam saatlerinde Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak resmen tanıyan bir beyanname imzalaması ve Tel Aviv’de bulunan Büyükelçiliğini Kudüs’e taşıyacağını açıklaması karşısında Suudi Arabistan tarafından eleştirildi. Suudi Kraliyet Sarayı’ndan yapılan açıklamada, böyle bir sorumsuzluk ve adaletsizliğin ciddi sonuçları olacağı belirtilerek, kararın Filistin-İsrail çatışmasını daha da karmaşıklaştıracağı ifade edildi. Açıklamada, kararın Kudüs’teki Filistin halkının uluslararası kararlarla teyit edilmiş, uluslararası toplum tarafından tanınmış ve desteklenmiş olan tarihi ve kalıcı haklarına karşı büyük bir önyargı oluşturduğu belirtildi.
Suudi Arabistan, ABD Hükümeti’ni karardan geri adım atmaya ve Filistin halkının meşru haklarını kazanmalarını sağlayacak uluslararası iradeyi desteklemeye çağırdı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat