Belediye başkanı ve birim müdürleri toplu taşıma aracıyla işe gidip gelecek

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı ve birim amirleri, vatandaşlarla iç içe olabilmek için işe toplu taşıma aracıyla gidip gelecek..

Belediye başkanı ve birim müdürleri toplu taşıma aracıyla işe gidip gelecek
Belediye başkanı ve birim müdürleri toplu taşıma aracıyla işe gidip gelecek
Bu içerik 2115 kez okundu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı ve birim amirleri, vatandaşlarla iç içe olabilmek için işe toplu taşıma aracıyla gidip gelecek.
Şanlıurfa Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, vatandaşların sorunlarını dinlemek amacıyla birim müdürleriyle birlikte haftada bir toplu taşıma araçlarını kullanma kararı aldı. Alınan kararla birlikte Başkan Çiftçi ve belediyenin birim müdürleri bundan böyle vatandaşlarla birlikte haftada bir gün işe toplu taşıma araçlarıyla gidip akşam da yine aynı şekilde eve dönecek. Yolculuk sırasında vatandaşların sıkıntıları dinlenecek. Türkiye’de bir ilk olduğu belirtilen uygulamayla vatandaşların sorunları dinlenerek çözüme kavuşturulmaya çalışılacak.

Uygulama bu sabah başladı
Bugün start verilen uygulamada Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, toplama merkezine giderek Harran Üniversitesi Osmanbey Kampüsündaki programına belediye otobüsüyle gitti. Otobüste öğrencilerle sohbet eden Nihat Çiftçi, toplu taşıtlardan memnun olup olmadıklarını sorarak sorunlarını dinledi.
Hayata geçirilen uygulama hakkında bilgi veren Büyükşehir Belediye Başkanı Nihat Çiftçi,”Şanlıurfa Büyükşehir Belediyesi, belediyeler içerisinde en ucuz hizmet veren bir il. Ulaşım Daire Başkanlığımızın toplu taşıma hizmetleri kaliteli bir şekilde yürütülüyor. Şehir olarak biz ulaşımda, toplu taşımada yeni projelere imza atıyoruz. Enerji dostu olan trambüs projesi şuan şehrimizde yürütülüyor. Tramvay projesinde etüt ve plan çalışmaları bitti. Şuanda proje uygulama aşamasında, hazırlıklar yapılıyor. Şanlıurfa’nın ulaşım mastırı çıkarıldı. Burada toplu taşıma araçlarımız günde 190 bin can taşıyor. Ulaşımı önemsiyoruz” dedi.

Öğrencilerle birlikte toplu taşıma aracına bindi
Halkla birlikte yolculuk edip sorunlarını dinleyeceklerini belirten Başkan Çiftçi, “Biz de bu farkındalığı oluşturmak, uygulamalarımızın kontrolünü sağlamak, sonuçlarını almak amacıyla Büyükşehir Belediye Başkanlığı olarak bir genelge çıkardık. Büyükşehir Belediye Başkanı olarak ben, genel sekreterim, genel müdürlerimizi, daire başkanlarımız ve şube müdürlerimiz haftada bir kez toplu taşımayı kullanacağız. Şehir içerisindeki ulaşımımızda toplu taşımayı kullanacağız çünkü bu kadar kaliteli bir hizmetten bir kere kadro olarak bizim, bu hizmeti fark etmemiz gerekiyor. Diğer yandan halkımız ile de sohbet edip eğer ulaşım noktasında bir problem varsa Büyükşehir Belediye Başkanlığının üst yönetimi olarak bu talepleri alıp değerlendireceğiz. Bugün bu projeyi başlatıyorum. Biraz sonra Harran Üniversitede gençlerle söyleşi yapacağım. Ben üniversitedeki programıma toplu taşıma aracını kullanarak gideceğim” şeklinde konuştu.
Toplu taşıma aracında yolculuk yapan öğrenci Ahmet Keklik ise ”Büyükşehir Belediye Başkanımız halktan biri olduğu için her zaman bizimle. Başkanımızla aynı otobüste olmak çok güzel, yan yana olmak güzel” ifadelerini kullandı.
Öğrencilerle birlikte toplu taşıma aracına binen Belediye Başkanı Nihat Çiftçi, üniversiteye gitti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mezitli’de Kadın Danışma Merkezi’ne yoğun talep
Mezitli’de Kadın Danışma Merkezi’ne yoğun talep
Kızılay’dan Mersin Emniyet Müdürlüğüne madalya
Kızılay’dan Mersin Emniyet Müdürlüğüne madalya