Kosova, FETÖ şüphelisini Türkiye’ye iade etmedi

Kosova, FETÖ şüphelisini Türkiye’ye iade etmedi

Kosova’da eğitimci olarak çalışan Türk vatandaşı Uğur Toksoy’un Türkiye’ye iadesi gerçekleşmedi. Priştine Temel Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmada, Savcı Ali Rexhaj, delil yetersizliği nedeniyle Toksoy’un Türkiye’ye iade edilmesi talebini geçici süre geri çekti..

Kosova, FETÖ şüphelisini Türkiye’ye iade etmedi
Bu içerik 1374 kez okundu.
Kosova’da eğitimci olarak çalışan Türk vatandaşı Uğur Toksoy’un Türkiye’ye iadesi gerçekleşmedi. Priştine Temel Mahkemesi’nde bugün yapılan duruşmada, Savcı Ali Rexhaj, delil yetersizliği nedeniyle Toksoy’un Türkiye’ye iade edilmesi talebini geçici süre geri çekti.
Basına kapalı olarak yapılan duruşmada Savcı Ali Rexhaj, FETÖ mensubu olarak 15 Temmuz darbe girişiminde yer aldığı şüphesiyle Türkiye tarafından iadesi istenen Uğur Toksoy hakkında darbe girişiminde yer alıp almadığına ilişkin ek deliller talep ettiklerini, bu delillerin gönderilmediği, dolayısıyla delil yetersizliği nedeniyle Türkiye’ye iadesinin geçici süre iptal edildiğini belirtti.
Duruşmayı sonlandıran mahkeme heyeti, konu ile ilgili kararın başka bir zaman açıklanacağını bildirdi. Duruşma, Türkiye’nin Priştine Büyükelçliği ile AGİT temsilcileri tarafından takip edildi.
Türk yargı makamlarının yakalama kararı üzerine bu yılın Ekim ayında Prizren’de gözaltına alınan Uğur Toksoy, bir süre sonra kefaletle serbest bırakıldı. Toksoy, FETÖ ile bağlantısı olduğu ve geçen yıl 15 Temmuz darbe girişiminde yer aldığı şüphesiyle gözaltına alınmıştı.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat