A HABER: Mersin adliyesi biran önce incelenmeli

A HABER: Mersin adliyesi biran önce incelenmeli

CHP'li bir çok Belediye Başkanı ile Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı MHP’li Burhanettin Kocamaz’ın 2011 yılından buyana danışmanı olan FETÖ’cü firari Erkan Karaaslan, Hükümete yakın haber yapan A Haber televizyonunda “Canan Barlas ile Gündem” programında masaya yatırıldı.

A HABER: Mersin  adliyesi biran önce incelenmeli
Bu içerik 3509 kez okundu.

FETÖ’cü firari Erkan Karaaslan, A Haber televizyonunda  “Canan Barlas ile Gündem” programında detaylı bir şekilde ele alındı.

Erkan Karaaslan gibi önemli bir ismin serbest bırakılmasına tepki gösteren konuşmacılar, Mersin adliyesinin biran önce incelemeye alınmasını da istediler.

A Haber’de, Mersin 7. Ağır Ceza mahkemesince adli kontrol ve yurt dışı yasağı konularak şartlı tahliye edilen ve firar eden FETÖ/PYD eli kanlı terör örgütünün Türkiye  Belediyeler İmamı olan Erkan Karaaslan’ın  Mersin Büyükşehir Belediyesi Fetö davasından tutuklandıktan sonra  serbest bırakılmasına tepki gösterdiler.

Konuşmacılar, tahliyesinden sonra Mersin Cumhuriyet Başsavcılığınca yakalama  kararı talebinde bulunulması konusunu ele alarak ‘Böyle biri nasıl serbest bırakılır. Mersin adliyesi biran önce  incelemeye alınmalı’ dediler.

Bilindiği gibi 29  Eylül 2017 tarihinde 14 ay tutuklu kaldığı cezaevinden tahliye ediilen Erkan Karaaslan ile ilgili 2 Ekim tarihinde Mersin Cumhuriyet Savcılığınca tahliyesine karşı çıkılmış, ve 7. Ağır Ceza Mahkemesi 6 Ekim 2017’de yakalama kararı çıkartılmıştı.

Adli kontrol şartı ile serbest bırakılan Erkan Karaaslan’ın cezaevinden  salıverilmesinden  hemen sonra kaçtığı ortaya  çıkmıştı.

Erkan Karaaslan’ı serbest bırakan 7. Ağır ceza mahkemesi başkanı da Adalet Bakanlığınca görevinden alınmıştı.

 

 

 

mersin adliyesi fetö erkan karaaslan a haber canan barlas iile gündem
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat