Mezitli’deki kuğu figürleri parçalandı

Mezitli Belediyesi tarafından Aratos Spor Tesisleri yanına konulan kuğu figürlerinin, kimliği belirsiz kişilerce parçalanarak kırıldığı bildirildi..

Mezitli’deki kuğu figürleri parçalandı
Mezitli’deki kuğu figürleri parçalandı
Bu içerik 2320 kez okundu.

Mezitli Belediyesi tarafından Aratos Spor Tesisleri yanına konulan kuğu figürlerinin, kimliği belirsiz kişilerce parçalanarak kırıldığı bildirildi.
Mezitli Belediyesi’nden yapılan açıklamaya göre, Park ve Bahçeler Müdürlüğünün bir çalışması daha hizmet düşmanlarının saldırısına uğradı. Kenti güzelleştirmek için Aratos Spor Tesisleri yanına konulan kuğu figürleri kimliği belirsiz kişiler tarafından parçalanarak yok edildi.
Açıklamada, Mezitli Belediyesi tarafından yapılan hizmetlere saldırıların geçtiğimiz süreçte de birçok kez yaşandığı hatırlatılarak, "Vatandaşlarımızın sorunsuz bir şekilde denize girebilmesi için yapılan seyyar, duş ve tuvaletler kimliği belirsiz kişiler tarafından yakılmış, kentin çeşitli yerlerine yerleştirilmiş olan çöp kutuları gerek yakılarak, gerekse darbe ile kırılarak yok edilmiş, Soli Pompeiopolis Sütunlu Caddesine yapılan bisiklet yolu kepçe ile kazılmış, mermer ve ahşap döşemeler kırılmıştı. Yine çeşitli yerlere yapılan çiçek takları ve dev çiçek buketleri sökülerek tahrip edilmişti" denildi.
"Saldırılar motivasyonumuzu bozuyor"
Vatandaşın vergileriyle daha güzel bir Mezitli oluşturmak için çabaladıklarını, ancak bu tür saldırıların çalışanlarının da motivasyonunu bozduğunu söyleyen Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, “Daha yaşanılabilir bir kent ve insanımızın tüm imkanlarından yararlanabilmesi için hizmet üretmeye çalışıyoruz. Ancak yaptığımız bu hizmetler kim olduğunu bilmediğimiz art niyetli kişiler tarafından tahrip edilerek, kullanılmaz hale getiriliyor. Herkese eşit hizmet üretmeye çalışıyoruz ama takdir edileceği gibi bizim her yaptığımız hizmetin başına bir bekçi koyma şansımız yok. Ürettiğimiz hizmetleri korumak, o hizmetlerden yararlanan değerli halkımızın sorumluğunda olmalıdır” dedi.
Hizmetin yapılması kadar korunmasının da önemli olduğuna vurgu yaparak, her zaman olduğu gibi vatandaşlardan belediye hizmetlerine sahip çıkmasını isteyen Başkan Tarhan, “Vatandaşlarımızdan, böylesi art niyetli kişileri gördükleri zaman uyarmaları ya da gerek belediyemizi gerekse bölgede bulunan güvenlik güçlerini aramalarını istiyoruz. Çünkü bu hizmetler tahrip edildiğinde hem vatandaşın hizmete ulaşmasında aksamalar yaşanıyor hem de vatandaşın parasıyla yapılan değerler yok
ediliyor. Bizim en büyük gücümüz halkımızın bize vermiş olduğu destektir. Yaptığımız hizmetlerde ancak halkımız sahip çıkarsa korunabilir” diye konuştu.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Üniversite öğrencilerine ‘çocuk işçiliği ve çocuk hakları eğitimi’ verildi
Üniversite öğrencilerine ‘çocuk işçiliği ve çocuk hakları eğitimi’ verildi
Erdemli’de beton yol çalışmalarına başlandı
Erdemli’de beton yol çalışmalarına başlandı