Tunus’da 12 partili muhalif halk cephesi yürüyüş yaptı

Protestoların devam ettiği Tunus’ta dün 12 partide oluşan halk cephesi, bütçe kanununu protesto etti..

Tunus’da 12 partili muhalif halk cephesi yürüyüş yaptı
Bu içerik 240 kez okundu.
Protestoların devam ettiği Tunus’ta dün 12 partide oluşan halk cephesi, bütçe kanununu protesto etti.
Arap Baharı’nın başladığı Tunus’ta, yılbaşından itibaren yürürlüğe giren bütçe kanunu ile akaryakıttan kozmetiğe ve birçok ithal ürüne zam yapılması ve vergilerin artırılmasının yol açtığı hükumete karşı protestolara dün de devam edildi. Dün muhalefeti oluşturan 12 partilik halk cephesi bütçe kanununu protesto yürüyüşü yaptı. Konuşmacılar hükumetten halkın taleplerini dikkate almasını ve bütçe kanunun iptal edilmesini istedi. Polis halk cephesinin protesto yürüyüşüne müdahale etmedi.
Gece saatlerindeyse güvenlik güçleri başkent Tunus’un kenar mahallelerinde ve Gasrin şehrinde otomobil lastiklerini yakarak yolları kapatmaya çalışan göstericilerle çatıştı. Polis 8 kişiyi gözaltına aldı.
Polis otomobil lastiklerini yakarak yolları kapatmaya çalışan bazı gençlerle çatışmaya girdi.
Protesto gösterisi yapan gençler Başkent Tunus yakınlarındaki Aryana şehrinin Tazamun mahallesinde otomobil lastiklerini yakarak İbni Haldun Caddesini kapatmaya çalıştı. Tunus askeri güçleri trafik güvenliğini sağlamak için sokağı trafiğe kapattı.
Güvenlik güçleri, Başkent Tunus’un Kerem mıntıkasında ve Gasrin şehrinin Feriana bölgesinde, otomobil lastiklerini yakarak yolları kapatmaya çalışan göstericilere karşı göz yaşartıcı gaz bombası kullandı. Protestocu gençler polise taş atarak karşılık verdi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Erdemli’de asfalt çalışmaları aralıksız sürüyor
Erdemli’de asfalt çalışmaları aralıksız sürüyor
Hafta içi zabıta, hafta sonu gönüllü sutopu antrenörü
Hafta içi zabıta, hafta sonu gönüllü sutopu antrenörü