Havalı Silahlar Türkiye Kupası sona erdi

Havalı Silahlar Türkiye Kupası sona erdi

Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Mersin’de düzenlenen ’Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası’ sona erdi..

Havalı Silahlar Türkiye Kupası sona erdi
Bu içerik 1215 kez okundu.
Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu tarafından Mersin’de düzenlenen ’Havalı Silahlar Türkiye Şampiyonası’ sona erdi.
Erdemli Atış Poligonunda gerçekleştirilen şampiyonaya Türkiye’nin çeşitli illerinden 525 sporcu katıldı. Aynı zamanda Avrupa Şampiyonası, Gençlik Olimpiyatları ve diğer uluslararası müsabakalar için de milli takım seçmesi niteliği taşıyan şampiyonada, 2018 yılında uygulamaya konulan ve Uluslararası Atış Sporları Federasyonu (ISSF) tarafından belirlenen yeni kurallar da uygulandı.
Şampiyonada, Mersinli sporcular Büyük Erkekler 10 Metre Havalı Tabanca Ferdi kategorisinde Avrupa şampiyonu milli sporcu Yusuf Dikeç birinci, Yıldız Bayanlar Havalı Tüfek Ferdi kategoride Zahide Nur Yılmaz ikinci, Genç Erkekler Havalı Tabanca Ferdi kategorisinde Alperen Erdur ikinci olurken, Minik Erkekler Havalı Tabanca kategorisinde ise Ali Ayberk Öztürk üçüncülük elde etti.
Şampiyona sonunda dereceye giren sporculara madalya ve kupaları Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Başkanı Ufuk Arman, Erdemli Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Adem Kılıç, Türkiye Atıcılık ve Avcılık Federasyonu Mersin İl Temsilcisi Ahmet Kılınç ve antrenörler tarafından verildi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat