Askıda ki nazım planına tepkiler çığ gibi!

Mersin Büyükşehir Belediyesinin 9 Mart 2018 tarihine kadar askıya çıkarttığı 1/5000 Nazım İmar Planına tepkiler sürüyor.

Askıda ki nazım planına tepkiler çığ gibi!
Askıda ki nazım planına tepkiler çığ gibi! Vahap Şehitoğlu
Bu içerik 7849 kez okundu.

Yeni Planın ‘Adamı olana göre’ mantığı ile yapıldığı iddia edilirken, mağdur olduklarını söyleyen yaklaşık 4 bin kişinin, askıdaki nazım imar planına itiraz ettikleri bildirildi.

Askı süresince 1/5000’lik nazım imar planında idare tarafından yapılan haksızlıklara itirazların sayısında çok daha fazla artış olması da bekleniyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesince hazırlattırılan yeni nazım planında daha önceden ticari alanı olarak işlenen taşınmazların ve işyerlerinin, özel proje alanı v.b. gibi gösterilmesi arazi sahiplerinin mağduriyetini arttırdı.

Taşınmaz sahipleri imar planında tapulu ve imarlı iş yerlerinin  ticari alandan çıkartılmasını: “Adamı olana göre yeni plan yapılmış. Bu adaletsiz bir uygulama” denilerek tepki gösterildi.

Arazi sahipleri askıda bulunan plana yaptıkları itirazlar Belediye  Meclisinde yeniden ele alınacak.

Mağduriyetleri devam edenler Mersin Cumhuriyet Savcılığına  suç duyurusunda bulunacak.

Seçildiği günden bu yana kamuoyu anketlerinde de başarısız grafik izleyen ve özellikle Mersin merkezde her kesimin ekmeği ile uğraşan Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, 4 yılda hazırlatabildiği yeni nazım imar planındaki haksız uygulamalarla vatandaşların, gayrimenkul sahipleri, esnaf ve iş adamlarının tepkisini çekiyor.

2016 Temmuz ayında, FETÖ terör örgütü üyesi iddiasıyla çok sayıda belediye çalışanları, müdür ve daire başkanlarının gözaltına alınması, tutuklanması, serbest bırakılması Mersin Kamuoyu tarafından dikkatle izlenirken:

1,5 Yıl öncesine kadar Mersin Büyükşehir Belediyesi İmar Daire Bakanı olan Mustafa Yalının,  Büyükşehir Belediyesi “FETÖ OPERASYONUNDA” diğer belediye çalışanları ve daire başkanları gibi gözaltına alınması ve Kanun Hükmünde Kararname ile memuriyetten çıkartılmasının kafalarda; Yeni Nazım  İmar planında acaba 'FETÖ PARMAĞI’ mı var? Sorusunu da beraberinde getiriyor.

 

mersin nazım plan büyükşehir belediyesi kocamaz
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Akdeniz’in En Büyük Antik Tersanesi: Dana Adası” kitabı yayınlandı
“Akdeniz’in En Büyük Antik Tersanesi: Dana Adası” kitabı yayınlandı
“Akdeniz’in En Büyük Antik Tersanesi: Dana Adası” kitabı yayınlandı
“Akdeniz’in En Büyük Antik Tersanesi: Dana Adası” kitabı yayınlandı