Kocamaz'ın 'HAFİF RAY'ı plana işlenmemiş!

MHP’li Burhanettin Kocamaz’ın seçim vaadi olarak bilinen ve geçtiğimiz günlerde, 2020 yılında hizmete gireceği basın açıklamasıyla belirtilen Mersin-Mezitli Hafif Raylı Sistem güzergahının nazım imar planına işlenmediği ortaya çıktı!

Kocamaz'ın 'HAFİF RAY'ı plana işlenmemiş!
Kocamaz'ın 'HAFİF RAY'ı plana işlenmemiş! Vahap Şehitoğlu
Bu içerik 3794 kez okundu.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanlığından basına gönderilen yazılı açıklama ile Gar İstasyonundan Mezitli ilçesine bağlanacak 12 istasyonu Hafif Raylı Sistem güzergahının, büyük tartışma ve tepkilere yol açan 1/5000 lik nazım imar planına işlenmediği ortaya çıktı.

Mersin Büyükşehir Belediyesince yaptırılacak Hafif Raylı Sistem güzergahının 1/5000 lik planda işlenmediğini doğrulayan Mimarlar Odası Mersin İl Başkanı Ömer Sakar:” Kentin ulaşım ana planında öngörülen hafif raylı sistemin güzergâhları 1/5000 ölçekli plana maalesef işlenmemiştir” dedi.

KOCAMAZ “ALGIYLA” AK PARTİ ÜZERİNDE

BASKI OLUŞTURUYOR

Seçimlere az bir zaman kala ‘Halk Beni İstiyor’, ‘Akdeniz’in en iyi başkanı’ algıları ile özellikle AK Parti üzerinde baskı oluşturmaya kalkan MHP’li Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, Mersin’i Beton Kent yaparken, son hazırlattığı 1/5000 lik planla da konut alanlarını yeşil alana çevirilmesi, çıkara dayalı özel proje alanları icad etmesi Mersin Halkını adeta ‘ÇILDIRTTI!’

MHP’li Kocamaz, kendisini başarılı gösterme algısı yaratmasının karşısında Türkiye’nin ciddi anket şirketlerinin anketlerinde ise, ‘BAŞARISIZ’ gösteriliyor. Kocamaz bu anketlerde ilk 15 Başarılı Belediye Başkanı arasına bile giremiyor.

Öte yandan askı süresi bitimine 2 gün kala yaklaşık 20 bin kişinin de plana itiraz dilekçeleriyle Büyükşehir Belediyesini bombardımana tuttuğu öğrenildi.

 

kocamaz mhp hafif raylı sistem yalan akp
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bebek bakımında geleneksel hatalara dikkat
Bebek bakımında geleneksel hatalara dikkat
Rusya’da eğitim gördü, memleketine hizmet ediyor
Rusya’da eğitim gördü, memleketine hizmet ediyor