Er: ″Meslektaşlarımızın karşısına yepyeni projelerle çıkacağız″

Mersin Barosu Başkanlığı, stajyer avukatlara tanışma ve kaynaşma kahvaltısı düzenledi. Baro Başkanı Ali Er, “Meslektaşlarımızın karşısına yepyeni projelerle çıkacağız” dedi..

Er: ″Meslektaşlarımızın karşısına yepyeni projelerle çıkacağız″
Er: ″Meslektaşlarımızın karşısına yepyeni projelerle çıkacağız″
Bu içerik 1462 kez okundu.

Mersin Barosu Başkanlığı, stajyer avukatlara tanışma ve kaynaşma kahvaltısı düzenledi. Baro Başkanı Ali Er, “Meslektaşlarımızın karşısına yepyeni projelerle çıkacağız” dedi.
Mersin Barosu tarafından stajyer avukatların tanışması ve kaynaşması amacıyla bir kafede düzenlenen kahvaltıya, Baro Başkanı Ali Er, Başkan Yardımcısı Gazi Özdemir, Genel Sekreter Hakkı Eren Mülayim, yönetim kurulu üyesi Ece Kovan Demirtaş, komisyon, merkez başkanları ve avukatlar katıldı.
Etkinlikte konuşan Baro Başkanı Ali Er, Mersin Barosu olarak düzenlemiş oldukları kahvaltıda bir arada olmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, stajyer avukatlardan, staj dönemine ilişkin eğitimlerle ilgili düşüncelerini, gelecekteki beklentilerini ve taleplerini yazılı olarak zarfa koyup kendilerine iletmeleri istedi. Er, "Beklentilerinizi sözlü olarak yeterince rahat bir şekilde dile getiremediğinizi düşünerek, isteklerinizin ya da varsa sorunlarınızın yazılı olarak bizlere ulaşmasının çok daha doğru ve sağlıklı olacağını düşünüyorum. Stajyer avukatlarımız bu şekilde kendilerini daha rahat ifade edeceklerdir. Kağıda döküp bize iletmiş olduğunuz beklentilerinizi ve sorunlarınızı kendimizce not alıp, o konuda taleplerinizi karşılama yoluna gideceğiz. Beklentilerinizi en iyi şekilde karşılamak, en önemli görevimizdir” diye konuştu.
Mersin Barosu bünyesinde 27 komisyon bulunduğunu, stajyer avukatlara ilgi duydukları alandaki komisyonlarda mutlaka görev almalarını tavsiye eden Er, “Komisyonlarımız çok aktif bir şekilde çalışıyor, güzel aktiviteler yapıyor. Mutlaka her stajyer avukatımızın ilgi duyduğu bir alan vardır. Sizler de komisyonlarda görev almaya gayret edin” şeklinde konuştu.
Hayata geçirmiş oldukları Mersin Barosu Avukat Ofisleri Projesi ve yeni açmış oldukları kütüphane hakkında da stajyer avukatlara bilgiler veren Er, “Genç meslektaşlarımız için ağırlıklı olmak kaydıyla, avukat ofisleri açtık. Meslek hayatına resmi olarak adım attığınız zaman mutlaka bu projemizden yararlanın. Belirlenen şartlar size uygun ise mutlaka başvurunuzu yapın. Mersin Adliyesi 4. katta yeni açmış olduğumuz kütüphaneye günde yaklaşık 30 avukat gelerek çalışmalarını yapıyor. Bu rakam bizi çok mutlu ediyor, çünkü yeni açmış olduğumuz kütüphanemiz amaca hizmet ediyor. Yeni kütüphanemizden de mutlaka yararlanın” ifadelerini kullandı.
Mersin Barosu olarak, CMK’da gece görev yapan avukatlar için araç tahsis ettiklerinin bilgisini de veren Er, “İleride CMK’da görev yapmak isteyecek olursanız, sağlamış olduğumuz araçlarımızdan mutlaka yararlanın. Aracımız gece göreve gidecek olan meslektaşlarımızı evinden alıp, evine geri bırakıyor. Bu uygulamamız hem baromuzda, hem de Türkiye’de bir ilktir. Başka barolarda varsa bile ya paralıdır, ya da kiralık sistemi uygulanıyordur" dedi.
Mersin Barosu olarak meslektaşlarını mutlu etmek için ellerinden gelen çabayı gösterdiklerini söyleyen Er, “Bu kahvaltıyı, birlik ve dayanışmayı artırmak, stajyer meslektaşlarımızın birbirleriyle tanışıp kaynaşmalarını sağlamak için düzenledik. Sizlerin karşısına yeni projelerle çıkacağız” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından Er, günün anısına stajyer avukatlara üzerinde isimlerinin yazılı olduğu kalem ve kartvizit kutusu hediye etti.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Akdeniz’in En Büyük Antik Tersanesi: Dana Adası” kitabı yayınlandı
“Akdeniz’in En Büyük Antik Tersanesi: Dana Adası” kitabı yayınlandı
“Akdeniz’in En Büyük Antik Tersanesi: Dana Adası” kitabı yayınlandı
“Akdeniz’in En Büyük Antik Tersanesi: Dana Adası” kitabı yayınlandı