Erdemli Belediyesi, ‘Erasmus Plus Projesi’nin temsilcilerini ağırladı

Erdemli Memduh Yılmaz Türkoğlu Ortaokulu tarafından hazırlanan ve ’Erasmus Plus Projesi’ne katılan 8 farklı ülkenin temsilcileri Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu ziyaret etti..

Erdemli Belediyesi, ‘Erasmus Plus Projesi’nin temsilcilerini ağırladı
Erdemli Belediyesi, ‘Erasmus Plus Projesi’nin temsilcilerini ağırladı
Bu içerik 2526 kez okundu.

Erdemli Memduh Yılmaz Türkoğlu Ortaokulu tarafından hazırlanan ve ’Erasmus Plus Projesi’ne katılan 8 farklı ülkenin temsilcileri Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu’yu ziyaret etti.
Proje Koordinatörü Zehra Ergün, 7 farklı ülkenin bu anlamlı projeye iştirak ettiği bilgisini vererek, proje kapsamında kentin tarihi, turistik yerleri ve kültürel değerlerinin tanıtılarak çok kültürlü iletişime katkıda bulunulduğunu söyledi. Projeye Portekiz, İtalya, Polonya, Romanya, İspanya, Litvanya, Yunanistan ve Türkiye’nin katıldığını anlatan Ergün, proje bünyesinde 15-20 Mart tarihleri arasında Türkiye hareketliliğinin gerçekleştiğini dile getirdi. Bu hareketlilikte Mersin çevresinin tarihi ve turistik yerleri ve kültürel değerlerinin tanıtılarak çok kültürlü iletişime katkıda bulunulduğu bilgisini paylaşan Ergün, projenin değişik kültürler arasında bir köprü görevi görerek dünya barışına da katkıda bulunduğunu aktardı. Projenin çok verimli geçtiğini anlatan Ergün, Türkiye’ye karşı önyargıların da bu tür projelerle ortadan kalktığına işaret ederek, 7 farklı ülkeden temsilcilerin yaptıkları ziyaretlerde Mersin’e hayran kaldıklarını belirtti.
"Kentimizi, 6 dilde 2.5 milyar insana tanıtıyoruz"
Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçenin güzelliğinin yanında güvenilir bir şehir olduğuna vurgu yaparak, “Erdemli insanlarıyla bütünleştiğinde dünyanın en güzel kentlerinden bir tanesidir. Erdemli’mizde daha kaliteli hizmetler oluşturmaya devam edip dış ülkelerden gelen misafirlerimizi en iyi şekilde ağırlamak ve kentimizin tanıtımı adına da yeni projeler geliştiriyoruz. Erdemli Belediyesi olarak 6 farklı dilde hazırladığımız ’4 Seasons Erdemli’ projesi ile Erdemli’yi 2 milyar 673 milyon insana tanıtmanın gururunu yaşıyoruz. ‘Dört Mevsim Erdemli’ adı ile başlattığımız projemiz kapsamında, kentimizi 2 milyar 673 milyon insanımıza tanıtmak ve ilçenin doğal güzelliklerini tarihi ve kültürel zenginliklerini ülke ve bölge turizminin yanında uluslararası düzeyde de adından söz ettirmek için turizm alanında da büyük ivme kazandıracak bir proje gerçekleştirdik” dedi.
"Bizim günyüzüne çıkmamış keşfedilmemiş birçok güzelliklerimiz var" diyen Başkan Tollu, Erdemli’nin misafirperver bir kent olduğunu ifade ederek, huzur ve kardeşliğin hakim olduğu bir kentte farklı ülkelerden gelen misafirlerin ağırlandığını ve güzelliklerine hayran kalıp ev sahibi olarak burada yaşamaya karar verdiklerini dile getirdi.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mezitli’de Kadın Danışma Merkezi’ne yoğun talep
Mezitli’de Kadın Danışma Merkezi’ne yoğun talep
Kızılay’dan Mersin Emniyet Müdürlüğüne madalya
Kızılay’dan Mersin Emniyet Müdürlüğüne madalya