Banyo Armatür Hakkında Tüm Bilgiler

Banyo armatür fiyatları, kullanılan malzemenin çeşidi, kalitesi ve tasarımına göre farklılıklar göstermektedir. Daha modern evlerin daha modern ve şık banyolara ihtiyacı olmaktadır. Sizde banyonuzu güzelleştirmek için www.elektrikmarket.com.tr ' ye göz atın!

Banyo Armatür Hakkında Tüm Bilgiler
Banyo Armatür Hakkında Tüm Bilgiler Haber Merkezi
Bu içerik 1608 kez okundu.

Banyo Armatür Nedir?

Elektrik veya su tesisat sistemlerinde son işlemlerde kullanılan, su tesisat unsurudur. Almancadan dilimize geçmiş bir kelimedir. Armaturen kelimesinden gelmektedir. Armatürler su iletim araçlarıdır. Akışkan maddeleri kullanılacakları zaman, akıtmak veya durdurmak maksadıyla boru veya depoda kullanım alanı yaratılır. Banyo, mutfak, tuvalet gibi yerlerde, ıslaklık bulunan mekanlarda, bahçelerde, suyun bulunduğu hemen her yerde kullanımı alanı vardır.

Banyo Armatür Çeşitleri Nelerdir?

Birçok banyo armatür çeşidi vardır;

● Çift kollu armatür ● Tek kollu armatür ● Uzun musluk ● Kısa musluk ● Çamaşır musluğu ● Ara musluk ● Filtreli ara musluk ● Osmanlı musluğu ● Tarat musluğu ● Banyo muslukları ● Lavabo muslukları ● Zaman ayarlı musluklar ● Tekli döner borulu musluk ● Duvardan tekli döner borulu musluk

Banyo Armatür Elemanları Nelerdir?

Duş setleri, evye armatürü, fotoselli armatürler, lavabo armatürü, özel seri armatürler, su tasarruf armatür setleri, taharet ve çamaşır muslukları, termostatik armatürler, uzun armatür musluklar, kısa armatür musluklar, yedek armatür musluk malzemeleri; banyo armatür elemanlarındandır. Lavabo armatürleri; seramik tasarımları ve modern çizgileri ve son teknoloji olan su tasarruf özelliği ile dikkatleri çekmekte ve tercih sebebi olmaktadır. Yıkanma alanı armatürleri, tasarım özellikleri ve kalitesi ile son teknoloji ile üretilen armatürlerdir.

Musluk armatürleri, kullanımı ve uzunluk tercihine göre üretilen, banyolarda işlev ve konforu sağlayan armatürlerdir. Bide armatürleri, farklı model ve seçenekleri ile banyonun tüm ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Tamamlayıcı nitelikteki armatürler ise, havlu askılığından pisuvar kapağına kadar birçok yerde kullanılan armatür modelleridir. Rezervuar iç takım elemanları ile mükemmel bir uyum yakalayacak şekilde tasarlanmaktadırlar. Banyo, küvet ve duş alanlarında özel tasarımlarıyla banyo armatürleri banyolara değişik bir tasarım ve konfor getirmektedir.

Banyo Armatür Fiyatları Hakkında

Banyo armatür fiyatları, kullanılan malzemenin çeşidi, kalitesi ve tasarımına göre farklılıklar göstermektedir. Daha modern evlerin daha modern ve şık banyolara ihtiyacı olmaktadır. Bu durumda ise kullanılan en ufak malzemenin bile tasarıma uygun ve kaliteli olması beklenir. Şık banyolarda özel tasarım ekipmanlar ve armatürler kullanılmakta böylece banyo sadece banyo değildir bakış açısı kazandırılmaktadır. Malzemelerin kalitesi, tasarımı şık oldukça fiyat da ona göre yükselmektedir. Daha orta standart mekanlar içinse orta kalite armatür seçimi doğru olacaktır.

Bir evin banyosu, evin genel konseptine aykırı yapılmamalı ve böylece bir bütünlük sağlanmalıdır. Jakuzi olan bir banyoda orta standart armatür ve ekipmanlar kullanmak hatalı bir seçim olacaktır. Orta standart bir banyoda ise 1. kalite ve tasarım armatürler ortama ayak uyduramayarak güzel bir banyo olmasına engel olacaktır. Malzemenin kaliteli olması ise fiyatı etkilese de uzun vadede karlı bir seçim olacaktır. Bu da uzun ömürlü armatürlere sahip olmak demektir. www.elektrikmarket.com.tr adresinden bilgi alabilirsiniz.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mersinliler, yazlık sinemayla nostalji yaşadı
Mersinliler, yazlık sinemayla nostalji yaşadı
İtfaiye erleri, yol yapım çalışanlarıyla yangın tatbikatı yaptı
İtfaiye erleri, yol yapım çalışanlarıyla yangın tatbikatı yaptı