Advert
Advert

AK Parti MYK’sında Kavurmacı rahatsızlığı

İBB Başkanı Topbaş’ın FETÖ’den tutuklanan damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tahliye edilmesi partide rahatsızlığa sebep oldu.

AK Parti MYK’sında Kavurmacı rahatsızlığı
Bu içerik 1621 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım’ın başkanlığında önceki gece yapılan AK Parti MYK toplantısında, referandum sonuçları, kongre hazırlıkları, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin idam cezasının geri getirilmesi konusundaki açıklamaları ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Kadir Topbaş’ın Kavurmacı’nın tahliyesi değerlendirildi.

Bazı MYK üyeleri, Bahçeli’nin, “İdam cezasının getirilmesi hususunda MHP bütün gücüyle vardır ve buradadır; bu bahsin kapanmasını acilen beklemektedir. Vatan hainlerine cezaysa ceza, idamsa idam” sözlerini hatırlattı.

Sanıkların aleyhine olan ceza düzenlemelerinin geçmişe yürütülemeyeceğine ilişkin evrensel hukuk kuralı bulunduğunu ifade eden MYK üyeleri, “Halk bu cezayı 15 Temmuz darbecileri için istiyor. Halkın talebi önemli ama bugün idamı getirseniz, ne 15 Temmuz faillerini kapsayacak ne de Öcalan’ı. Sonuçta evrensel hukuk kuralı var. Geçmişe yürümeyecek. Tüm bunları dikkate alarak bir değerlendirme yapmalıyız” görüşünü dile getirdi. Başbakan Yıldırım’ın da bu konuda bir adım atılıp atılmayacağı konusunda, Bahçeli’nin de açıklamalarını dikkate alarak Cumhurbaşkanı Erdoğan ile değerlendireceğini kaydetti.

ak parti fetö kavurmacı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kök hücre ve kan bağışında sağlıkçılar örnek oldu
Kök hücre ve kan bağışında sağlıkçılar örnek oldu
Çocuk Gündüz Bakım Evi öğrencilerinden 23 Nisan gösterisi
Çocuk Gündüz Bakım Evi öğrencilerinden 23 Nisan gösterisi