Şehitler anısına 60 metrekarelik dijital Türk bayrağı
Advert
Advert

Şehitler anısına 60 metrekarelik dijital Türk bayrağı

Mersin’in Silifke ilçesinde, Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Abdullah Kurt, Çanakkale şehitleri ve 15 Temmuz şehitleri için okulun basketbol sahasının tel örgülerine 60 metrekare dijital Türk bayrağı yaparak rekor kırdı..

Şehitler anısına 60 metrekarelik dijital Türk bayrağı
Bu içerik 1574 kez okundu.
Mersin’in Silifke ilçesinde, Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Abdullah Kurt, Çanakkale şehitleri ve 15 Temmuz şehitleri için okulun basketbol sahasının tel örgülerine 60 metrekare dijital Türk bayrağı yaparak rekor kırdı.
Selçuk Üniversitesi Silifke-Taşucu Meslek Yüksekokulunun bahçesindeki basketbol sahasının tel örgülerine 1 ayda montajı yapılan dijital Türk bayrağı akşamları net bir gözle görülebiliyor.
Öğretim görevlisi Abdullah Kurt, Türkiye ve dünya rekorunun 24 metrekare ile Balıkesir Belediyesine ait olduğunu belirterek, "1913 ve Çanakkale şehitlerini anma gününün 100. yılı nedeniyle tüm şehitlerimizi anmak istedim. Güzel bir şey yapmak istedim. Düşündüm ve dijital ortamda bir Türk bayrağı yapmaya karar verdim. En güzel armağan budur diye düşündüm. Bir araştırmaya gittim. Türkiye ve dünya rekoru 24 metrekare ile Balıkesir Belediyesine aitmiş. Biz bu rekoru kırmak ve geçme noktasında burada rüzgar yükünü de göz ününe alarak 60 metrekarelik bir dijital Türk bayrağı yapmayı tasarladık" dedi.
Bunun için gerekli maddi durum için çevreleriyle irtibata geçtiklerini belirten Kurt, "Birkaç şirket bulduk. Ve bunların yanında kendim de maddi destek verip bunun maliyetini karşıladık. Ama elimizde olmayan nedenlerle 2015 yılına yetiştiremedim. Her ne kadar yetiştiremezsek de bir veya iki yıl da olsa bu rüyayı gerçekleştirmek istedim. Çalışmalarımı bu yönde gerçekleştirdim. Her türlü malzeme hazırlıklarını tamamlayıp montaj aşamasına 2016 yılının Mayıs ayında başladım. Haziran ayının sonunda montajı tamamladım. Hemen Haziran ayının ardından 15 Temmuz sürecini yaşadık. Bir taraftan 15 Temmuz şehitlerimize atfen bunu armağan etmek istedim. Diğer bir olay ise 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle böyle anlamlı gün ile birlikte üç olayı bir araya getirerek hem tüm şehitlerimizi Çanakkale şehitlerimizi ve 15 Temmuz şehitlerimizi anarak bu olayı gerçekleştirdim. Şehitlerimiz için ne yapsak azdır. Her zaman dediğim gibi ‘Ya Rab beni şehitlerimize hizmetkar eyle’ ben şehitlerimizin hizmetkarıyım" diye konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat