Tarsus protokolü, denetimli serbestlik yükümlüleriyle bir araya geldi

Tarsus protokolü, denetimli serbestlik yükümlüleriyle bir araya geldi

Mersin’in Tarsus ilçe protokolü, denetimli serbestlik yükümlüleriyle iftar programında bir araya geldi..

Tarsus protokolü, denetimli serbestlik yükümlüleriyle bir araya geldi
Bu içerik 1573 kez okundu.
Mersin’in Tarsus ilçe protokolü, denetimli serbestlik yükümlüleriyle iftar programında bir araya geldi.
Şelale Otağı’nda düzenlenen programı Tarsus Cumhuriyet Başsavcılığı Koruma Kurulu Başkanlığı ile Tarsus Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Odası birlikte düzenledi.
Tarsus Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, “Denetimli serbestlik sisteminin bir parçası olan eğitim ve iyileştirme faaliyetlerinin, denetimli serbestliğe tabi yükümlülerin doğru davranış, tutum ve alışkanlıkları benimseyerek, yeniden suç işlemelerini önleyecek ahlaki değerler kazanmalarını sağlamak, bu kişilerin topluma uyumlarını kolaylaştırmak ve dış olaylara karşı değerler yardımıyla sabırlı olmalarını sağlayarak, maddi, manevi bütün değerler üzerinde duyarlılık kazanmalarına katkı sağlamak amacıyla manevi kalkınma ayı olan ramazan ayı münasebetiyle böyle bir iftar programı tertip edildi” dedi.
Konuşmaların ardından okunan ezan ile birlikte yapılan dua ile oruçlar açıldı. Oldukça sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen program sonunda protokol mensupları, denetimli serbestlik yükümlüleri ile birlikte çay içip, sohbet ettiler.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat