Trafik sigortasında acenteler de vatandaşlar da zor durumda

Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması ile birlikte şirketlerin poliçe yapmak istememesi, taksitlendirmede yaşanan sıkıntılar vatandaşları ve acenteleri zor durumda bırakıyor..

Trafik sigortasında acenteler de vatandaşlar da zor durumda
Bu içerik 434 kez okundu.
Trafik sigortasında tavan fiyat uygulaması ile birlikte şirketlerin poliçe yapmak istememesi, taksitlendirmede yaşanan sıkıntılar vatandaşları ve acenteleri zor durumda bırakıyor.
Özhedef Sigorta Yönetim Kurulu Başkanı Ethem Alkış, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, tavan fiyat uygulaması ile birlikte sigorta şirketlerinin poliçe ekranlarının tam olarak çalışmadığını, bu nedenle vatandaşlara sigorta poliçesi kesilemediğini belirterek, "Bu durumda vatandaşlar trafik sigortasını yaptıramadıkları için trafik ekiplerinin yaptıkları denetimlerde araçları bağlanarak cezai işlem görmektedir. Sistemin sürekli hata vermesi hem müşterilerimizi hem de bizleri mağdur etmektedir. Özellikle yaklaşan bayram tatilinde yollarda sigortasız araçlardan dolayı yaşanabilecek kazalar, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini ciddi olarak tehdit etmektedir. Bu tür mağduriyetlerin olmaması için Hazine Müsteşarlığının bir an önce sigorta şirketleri ile irtibata geçip hem acentelerin hem vatandaşların mağduriyetlerini gidermesi gerekmektedir” dedi.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kaskı ve sırt çantası hayatını kurtardı
Kaskı ve sırt çantası hayatını kurtardı
 Akdeniz Bölge Ödül töreni Mersin’de yapıldı
Akdeniz Bölge Ödül töreni Mersin’de yapıldı