Fatih Kırmacı’nın Hayatı

Fatih Kırmacı kimdir sorusunun cevabına verilecek birçok cevap olmakla birlikte başarılı bir iş adamı şeklinde nitelemek yanlış olmayacaktır.

Fatih Kırmacı’nın Hayatı
Fatih Kırmacı’nın Hayatı Haber Merkezi
Bu içerik 2060 kez okundu.

Fatih Kırmacı kimdir sorusunun cevabına verilecek birçok cevap olmakla birlikte başarılı bir iş adamı şeklinde nitelemek yanlış olmayacaktır. Hem eğitimi hem de teknolojiyi çok seven bir kişiliğe sahip olan Kırmacı 1984 yılında dünyaya gözlerini Samsun ilimizde açmıştır. İlkokul ve lise eğitimini Samsun’da tamamlayan Fatih Kırmacı daha sonra eğitim hayatına devam etmek üzere Kayseri’ye gitti. Erciyes Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Çin Dili ve Edebiyatı Bölümünde eğitimini başarıyla tamamlayan Fatih Kırmacı içinde beslediği teknoloji sevdasını bir türlü yatıştıramadı ve bunun üzerine eğitim almak üzere ABD’ye gitti.

Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü

Teknoloji alanında kendisini geliştirmek isteyen Fatih Kırmacı Kaliforniya Teknoloji Enstitüsü’nde Bilgisayar Bilimi bölümünde başarıyla eğitim aldı. Bu sayede hem bilgisayar teknolojisine hem de yabancı dillere hakim olan Kırmacı ülkeye tekrar dönüş yaptığında ise büyük firmalarda ithalat ve ihracat birimlerinde müdürlük görevleri yaptı. Bu sayede ülke ekonomisine ciddi manada katkılarda bulunan Kırmacı ardından kendi şirketlerini kurdu.

Bu kapsamda çikolata ve inşaat şirketleri kuran Kırmacı aynı zamanda da iki adet Türk Telekom Bayisine sahiptir. Bu şirketleri sayesinde ülke ekonomisine katkı sağlamaya devam eden Kırmacı İngilizce, Çince ve Japonca dillerine de hakimdir. Türkiye’de halen devam eden büyük projelerde yer alan Fatih Kırmacı ülkemize hizmet için çalışmaktadır. Bu kapsamda birçok istihdam alanının da açılmasına katkıda bulunan Kırmacı yeni iş alanları için de durmadan çalışmaktadır. 

Fatih Kırmacı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali 12 Nisan’da başlıyor
18. Mersin Uluslararası Müzik Festivali 12 Nisan’da başlıyor
Silifke Kızılay Şubesi olağan genel kurulu
Silifke Kızılay Şubesi olağan genel kurulu