Arockbesk Kalbinizin ritmini değiştirmeye geliyoruz!

Ufuk Cavlı’nın desteğiyle kurulan grubun üyeleri Tamay Özaltun ve Alper Güneş proje sürecini Mersin TV Editörü Buse Yegül’e anlattılar.

Arockbesk Kalbinizin ritmini değiştirmeye geliyoruz!
Bu içerik 1324 kez okundu.

Mersin Marina Alışveriş Merkezinde Mersin TV kameralarına açıklamalarda bulunan Arockbesk grubunun vokalistleri Alper Güneş ve Tamay Özaltun yeni bir projeye başladıklarını ve Temmuz ayının sonunda konserlerine başlayacaklarını, yaptıkları müzik tarzının Türkiye'de ilk olduğunu söyledi. 
Mersinli genç müzisyenler Tamay Özaltun ve Alper Güneş kendi çaplarında başladıkları müzik hayatlarına O Ses Türkiye ve Rising Star gibi pek çok yarışmada devam ettiler. Finale kadar yükselen genç müzisyenler bu yarışmalarla seslerinin duyulmasına katkı sağlamışlardı. Ufuk Cavlı’nın desteğiyle başladıkları proje hakkında çok iddialı olduklarını vurguladılar.
MÜZİĞİN KURALLARI ONLARLA DEĞİŞİYOR!

Müzik hayatına nasıl başladığını ve proje hakkında bilgiler veren Güneş, "Çocukluktan beri şarkı söylüyorum. Müziğe tam anlamıyla 2003 yılında liseyi bitirdikten sonra başladım diyebilirim. O yıllarda sahne almak da istiyordum kendi arkadaşlarımla kurduğum bir grupla sahne hayatına başlamıştım. Kendimi sahnelerde ve konserlerde eğittim. O Ses Türkiye yarışmasına katıldım ama hayatımda çok büyük bir değişiklik olmadı. Sahne hayatıma yine devam ettim. Farklı projelere girme kararı aldım. Çok yakın bir zamanda da bu projelere başlayacağız. Proje bakımında farklı bir şey yapalım dedik. Türkiye de olmayan bir şeyi yapmak istedik. İsmide kendimiz koyduk spontane gelişen bir şey oldu. Arockbest ismini kimsenin kullanmadığını öğrendik ve gurubun ismine karar verdik. Bu projeyi Türkiye'de kimsenin yapmadığını öğrendik ve Ufuk Cavlının desteğiyle bu projelere imza atmaya karar verdik"dedi. 


Konuşmasının devamında projeler  kapsamında hedeflerindende bahseden ve Türkiye'nin sesi olmak istediklerini söyleyen Güneş, "Çok yakında da çeşitli yerlerde konserler vermeye ve sahne almaya başlayacağız. Tamay'ın pop rock tarzında çok güzel bir sesi var. Benimde fantezi arabesk dalında güzel bir sesim var. İki sesi ve tarzı birleştirdik. İnsanlar biraz bizleri merak etsinler konserlerimiz de hayranlarımızla buluştuğumuz zaman o heyecanımızı onlarda da görelim istiyoruz. Bizi aslında bu projeye ikna eden sevgili Ufuk Cavlıdır. Onun be ekibinin desteğiyle bu projeye girdik. Her şey çok hızlı bir şekilde gelişti. Bu ayın sonunda konserlerimiz başlayacak. Konserlerimizi sosyal medya hesaplarımızdan ve profesyonel basın ekibimiz tarafından hayranlarımıza bizi seven dostlarımıza bildireceğiz. Türkiye turnesi düşünüyoruz bu sayede sadece Mersin'in çocukları değil Türkiye'nin çocukları Türkiye'nin sesi olmak istiyoruz" diye konuştu.

TÜRKİYE’DE BU PROJEYLE BİR İLKE İMZA ATIYORLAR!

Grubun bayan vokalisti Özaltun Ufuk Cavlının destek verdiği projeye inandıklarını belirterek kalplerin ritmini değiştirmeye geldiklerini ifade ederek, "Ben O Ses Türkiye programına katıldıktan sonra etrafıma baktığımda beni tanıyan insanların çoğaldığını gördüm. İnsanlar tanımaya başladılar. Yeni bir projeye başlayacağız onunda heyecanı var üstümüzde. Sadece Mersin değil sadece Türkiye değil gerek Almanya gerekse Kore olsun tüm dünyaya sesimizi duyurmak istiyoruz. Projeye inanıyoruz ekibimize inanıyoruz bu dinamizmle hedeflerimizi teker teker tırmanacağız. Arockbesk olarak kalbinizin ritmini değiştirmeye geliyoruz" diye konuştu.

Arockbesk
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Isparta Yalvaç’ta CASA tipi askeri uçak düştü: 3 şehit
Isparta Yalvaç’ta CASA tipi askeri uçak düştü: 3 şehit
Sokakta çalışan çocuklara yönelik SODES projesinin tanıtımı yapıldı
Sokakta çalışan çocuklara yönelik SODES projesinin tanıtımı yapıldı