Tekli: ″Yeni sanayi alanları ile işsizlik daha da düşecek″

Tekli: ″Yeni sanayi alanları ile işsizlik daha da düşecek″

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, yeni sanayi alanlarının yatırıma açılması ile birlikte işsizlik oranlarında daha da düşüş yaşanmasını beklediklerini söyledi..

Tekli: ″Yeni sanayi alanları ile işsizlik daha da düşecek″
Bu içerik 1441 kez okundu.

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi (MTOSB) Yönetim Kurulu Başkanı Sabri Tekli, yeni sanayi alanlarının yatırıma açılması ile birlikte işsizlik oranlarında daha da düşüş yaşanmasını beklediklerini söyledi.
Tekli, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan işsizlik rakamlarını değerlendirdi. Mart ayında yüzde 11,7 olan işsizlik oranının nisan ayında yüzde 10,5 seviyesinde gerçekleştiğini hatırlatan Tekli, "Bu oranların ortaya çıkmasında organize sanayi bölgelerinin büyük önemi var. Bu anlamda bizler üzerimize düşen sorumluluğun bilincinde olarak yeni sanayi alanlarında, ülkemiz için önemli yatırımların gerçekleştirilmesini sağlamak durumundayız. Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi olarak ciddi bir ivme kazandık ve bölgemiz her geçen gün büyüyor. Bizim en büyük amacımız bu gelişim devam ederken kentimize önemli sanayi yatırımlarını kazandırabilmek. İstihdam sayıları yüksek, ihracat rakamları kent ortalamasının üstünde kurumsal firmaların yatırımlarını kentimize çekmek için çabalıyoruz. Bu anlamda çalışmaları devam eden 3. gelişme alanımıza kurumsal yatırımların çekilmesi için yönetim kurulumuzdaki arkadaşlarımız ile birlikte çalışmalar yürüteceğiz" dedi.
İşsizlik rakamlarının düşüşe geçmesinde emekleri olan tüm sanayicileri tebrik eden Tekli, "Bu konuda bizlerin çağrılarına kulak veren ve her geçen gün gelişen Mersin sanayisinin lokomotifi olan tüm MTOSB sanayicilerine şükran borçluyuz" ifadelerini kullandı.

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat