AK Parti 16. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri

AK Parti 16. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri

AK Parti’nin kuruluşunun 16. yılı kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler başladı. AK Parti, 16. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri Ankara Sincan’daki Harikalar Diyarı’nda başladı. 6 bin davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen tören, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı..

AK Parti 16. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri
Bu içerik 1556 kez okundu.
AK Parti’nin kuruluşunun 16. yılı kapsamında gerçekleştirilen etkinlikler başladı. AK Parti, 16. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri Ankara Sincan’daki Harikalar Diyarı’nda başladı. 6 bin davetlinin katılımıyla gerçekleştirilen tören, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.
Törende açılış konuşmasının ardından kürsüye çıkan Başbakan Binali Yıldırım, AK Parti’nin 16. kuruluş yıl dönümü hakkındaki duygu ve düşüncelerini dile getirdi. Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere tüm konukları selamlamakla söze başlayan Binali Yıldırım, AK Parti’nin 16. yıl dönümünü kutladı.
Hizmet aşkıyla dolu dolu on altı yılı geride bıraktıklarını belirten Başbakan Yıldırım, "Tam 16 yıldır bu AK kadrolar, ak sevdalılar milletimizle beraber tarih yazmaya devam ediyor. Hep beraber daha nice nice tarihler yazacağız. Nice zorlukları aşacağız. Nice başarılara imza atacağız. Çünkü biz davamıza da kurucu ilkelerimize de liderimize de gönülden bağlıyız. Çünkü biz düşmanlıktan değil, dostluktan yanayız, kardeşlikten yanayız." diye konuştu.
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hitaben, "Sayın Cumhurbaşkanım 14 Ağustos 2001’de sizin liderliğinizde diktiğimiz fidan bugün on altı yaşında genç bir çınar oldu." ifadelerini kullanan Yıldırım, "Bu çınarın kökü devlet, gövdesi cumhuriyet, dalları millet, yaprakları ay yıldızlı bayrağımız oldu. Bu çınarın kokusu buram buram memleket, gölgesi mazlumların sığınağı oldu. Bu çınar başka ağaçlara benzemez. Mevsimler gelip geçse de, karlar yağsa da rüzgar fırtına çıksa da bu çınar sapasağlam ayakta kalacak. AK Parti çınarının 16. kuruluş yıl dönümünün ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını Cenab-ı Mevla’mdan niyaz ediyorum. Tarihe yön veren liderimizi ve AK Parti teşkilatımızı hürmetle selamlıyorum" şeklinde konuştu.
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat