CHP Mersin İl Başkanı Özyiğit, ' Erdoğan’ın tehditlerine pabuç bırakmayacağız' dedi
Advert
Advert

CHP Mersin İl Başkanı Özyiğit, ' Erdoğan’ın tehditlerine pabuç bırakmayacağız' dedi

CHP Mersin İl Başkanı Özyiğit, parti binasında düzenlediği basın toplantısında ' Erdoğan’ın tehditlerine pabuç bırakmayacağız' dedi

CHP Mersin İl Başkanı Özyiğit, ' Erdoğan’ın tehditlerine pabuç bırakmayacağız' dedi
Bu içerik 1281 kez okundu.

İl Başkanı Özyiğit basın toplantısında şunları söyledi:

"Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tehditlerine pabuç bırakmayacağız.

Erdoğan rejimi her türlü muhalefeti suç örgütü gibi tarif ederek siyaseti baskı altına alma çabasındadır.

Geçmişte FETÖ ile iştirak halinde kumpas davalarını tezgâhlayan Erdoğan iktidarının, FETÖ ile yolları bugün ayrılmış görünse de aynı yöntemleri uygulamaya devam ettikleri, yani kumpas girişimleri içinde oldukları görülmektedir.

Ortada bir casusluk suçu yoktur. Anayasa Mahkemesi de böyle söylemektedir. Buna rağmen Erdoğan’ın talimatıyla İstanbul Milletvekilimiz Enis Berberoğlu haksız yere mahkûm edilmiş ve tutuklanmıştır. Önce mahkeme başkanı ve heyet değiştirilmiş, mahkûmiyet kararı verilmiş daha sonra da bu kararı inceleyecek üst mahkemenin başkanı değiştirilmiştir. Bütün bu uygulamalar kumpas davalarının tipik özelliğidir.

Kurgulanan kumpas üzerinden Enis Berberoğlu’nu rehin alan anlayış, şimdi de Genel Başkanımızı tehdit etmektedir. Amaç CHP Genel Başkanını tehdit ederek topluma korku salmaktır.

Erdoğan’ın tehditlerine boyun eğmeyeceğiz. Adalet, özgürlük ve demokrasi isteyen milyonların sesi ve umudu olan Kemal Kılıçdaroğlu’nu susturamayacaksınız. Türkiye’ye giydirmek istediğiniz deli gömleğini yırtıp atacağız. Baskıcı ve zorba rejiminiz tanımıyoruz, tanımayacağız. Mazlumların sesi olamaya devam edeceğiz."

chp mersin özyiğit erdoğan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat