Taşucu'nda Askeri bıçakla öldüren şahıs tutuklandı
Advert
Advert

Taşucu'nda Askeri bıçakla öldüren şahıs tutuklandı

Mersin’in Silifke İlçesi Taşucu beldesinde asker Furkan Mırak’ı bıçaklayarak öldüren İbrahim Halil Özer (22) çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Taşucu'nda Askeri bıçakla öldüren şahıs tutuklandı
Bu içerik 3861 kez okundu.

Edinilen bilgiye göre; Furkan Mırak Amasya’dan dağıtım iznine memleketi Şanlıurfa’ya geldi. Burada iznini kullandıktan sonra usta birliği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetine feribotla gitmek için 4 arkadaşı ile birlikte Taşucu Mahallesine geldi. 4 arkadaşı ile birlikte feribot saatini beklemeye başlayan Furkan Mırak arkadaşları ile birlikte alkol aldı. Daha sonra Furkan Mırak ve 4 arkadaşı Galeria iş merkezine geçti. Burada İş merkezinin önünde bulunan dedesinin tuvaletini bekleyen İbrahim Halil Özer ile karşılaşan Furkan Mırak ve 4 arkadaşı, Özer’den 50 TL karşılığında kendilerine bayan bulması konusunda yardım istedi. Özer’in ‘burada aradığınız bayanlar yok’ çıkışı ile karşılaşan Furkan Mırak ve 4 arkadaşı ısrar edince aralarında arbede çıktı. Çıkan arbede de burnuna darbe alan İbrahim Halil Özer daha sonra yanında bulundurduğu bıçakla Furkan Mırak’a saldırdı. Kanlar içinde kalan Mırak kaldırıldığı Silifke Devlet Hastanesinde doktorların tüm müdahalelerine rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

İş Merkezinde görevli görgü tanığı Yusuf Yeşilbaş, “Kulüpte oyun oynuyorduk millet koşturunca biz de arkalarından gittik. 7-8 genç birbirlerine vuruyordu. Daha sonra duyduğumuz tuvaleti bekleyen İbrahim Halil Özer’den 50 TL karşılığında bayan istemişler. ‘Biz askeriz bize yardım et’ demişler. İbrahim Halil Özer de ‘Burası öyle bir yer değil’ demiş. Askerlerde tepki göstermişler. Özer’in burnunu kırmışlar. Özer’de canın yanması ile birlikte üzerinde bulundurduğu bıçakla ölen şahsın üzerine saldırmış” dedi.

Suç aleti ile birlikte polise teslim olan İbrahim Halil Özer çıkarıldığı Mahkemece tutuklanarak Silifke Kapalı Cezaevine gönderildi.

Olayı haber alan Jandarma Er Furkan Mırak’ın yakınlarının bir kısmı Mersin’e giderken, ilçede kalanlar ise Hasan Çelebi Mahallesi’ndeki evine toplandı.

Hayatını kaybeden Furkan Mırak’ın bir süre önce Amasya’dan dağıtım iznine geldiği ve Kıbrıs’taki usta birliğine gitmek için Taşucu’na gittiği öğrenildi. Mırak’ın mevsimlik işçilikle geçimini sağlayan 6 çocuklu ailenin 2. çocuğu olduğu bildirildi.

Öte yandan Taşucu'nda yaşanan tatsız olay için çok sayıda Taşuculu Sonses'e ulaşarak, cinayetin Taşucu'na mal edilmemesini söylediler, Taşucu eski belediye Başkanı Emin Güleç'te Sonses'e yaptığı açıklamada, olaydan büyük üzüntü duyduğunu, Taşucu halkının askerini sevdiğini, ölen askerin yakınlarına da başsağlığı diledini bildirdi.

Mersin Taşucu asker katili
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
istanbul ordu evden eve nakliyat