DÜNYA
Giriş Tarihi : 30-08-2017 19:14

Türkmen gazeteci unutulmadı

Irak’ın Türkmen şehri Kerkük’te 21 Ekim 2016 tarihinde DAEŞ saldırısında şehit düşen gazeteci Ahmet Haceroğlu’nun fotoğrafı Kerkük’te Valilik Caddesi’ne törenle asıldı. Törene Kerkük’te bulunan Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslar arası Gazeteciler Derneği yöneticileri de katıldı..

Türkmen gazeteci unutulmadı
Irak’ın Türkmen şehri Kerkük’te 21 Ekim 2016 tarihinde DAEŞ saldırısında şehit düşen gazeteci Ahmet Haceroğlu’nun fotoğrafı Kerkük’te Valilik Caddesi’ne törenle asıldı. Törene Kerkük’te bulunan Türkçe Konuşan Ülkeler Uluslar arası Gazeteciler Derneği yöneticileri de katıldı.
Irak Türkmenleri Siyasi Tutuklular ve Şehit Aileler Derneği Başkanı Haşim Muhtaroğlu burada yaptığı konuşmada, “Bugün burada Medya şehidi ve dava adamı olan Ahmet Haceroğlu’nun fotoğrafını astık. Sayın Yılman Haceroğlu ve ekibi de hazır bulundu ve açılışı yaptık. Şehidimizin ruhuna da fatiha okuduk. Milli şehitlerimizin posterinin açılışını yaptık. İl başkanımız ve sayın Haydar Kasapoğlu, partilerimiz, Sivil örgütlerimiz ve teşkilatı, şehit aileleri ve çok sayıda Türkmen vatandaşları hazır bulundu.Diğer bir poster ise 21 Ekim DAEŞ saldırısında şehit düşen şehitlerimizin posterinin açılışını yaptık. Polis güçlerimiz Kerkük’ü korumak için kendi canlarını feda ettiler, biz de Türkmen milleti olarak bu şehitlerin hiçbir zaman evlatlarının ve ailelerinin yanından bir an dahi olsun ayrılmayacağız. Şehitler canlarını verdiği zaman millette Kıyamete kadar onlara borçlu kalacağız. Ayrıca biz dernek olarak her zaman hak ve hukuklarını almaya çalışıp onlara devlette yer edinme çabalarımız sürecektir. Başımız sağ, milletimiz var olsun. Şehitlerimizin ruhu şad olsun” dedi.