EKONOMİ
Giriş Tarihi : 22-10-2021 08:47   Güncelleme : 24-10-2021 01:19

Advence Marka Kedi Maması Ürünleri ve En Uygun Fiyatlar

Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, Lokomotiv Moskova maçının ardından yaptığı açıklamada, "Genç kadromuz dev adımlarla ilerliyor" dedi.

Advence Marka Kedi Maması Ürünleri ve En Uygun Fiyatlar

Kedi maması seçiminde bulunurken göz önüne alınması gereken birçok nokta var. Doğru mama, kedinin ideal şekilde beslenmesini sağlarken diğer yandan mide ve bağırsak sistemini destekleyerek ideal kiloda kalmasına yardımcı olmaktadır. Bunun yanı sıra, mama kedinin damak zevkine hitap etmelidir. Kediye mama tercihinde bulunurken zorlanabilir, hatta seçenekler arasında kararsız kalınabilir. Çok fazla marka, lezzet ve içerik olduğu için kediye hangisinin uygun olduğu konusunda zorlanılabilir. Bu yüzden, mama tercihinde bulunurken bazı hususlara dikkat etmekte fayda var.

Kedinizin Beslenme ve Sağlık İhtiyacına Hitap Eden Mamalar Alın

Kedilerin beslenmeye olan ihtiyaçları değişiklik göstermektedir. Yavru, yetişkin, yaşlı ve kısırlaştırılmış kediler için farklı içeriklere sahip olan mamalar vardır. Mesela, yetişkin ve hareketli kedilere özel üretilen kalorisi yüksek mamalar vardır. Kedi maması seçerken kedinin yaşını, kilosunu, cinsini ve aktivite düzeyini göz önüne almak gerekiyor.

Kedilerin yaşı ilerledikçe kaloriye olan ihtiyaçları azalır. Bundan dolayı yavru ve yetişkin kediler için kalorisi yüksek mamalar tercih edilmelidir. Yaşlı kedilerin hareket düzeyi azaldığı için daha düşük kalorili mamalardan almak doğru olacaktır. Bu tür detaylara dikkat edilmediği sürece kedide ciddi sağlık problemleri yaşanabilir. Kedinin herhangi bir özel durumu varsa bunu da göz ardı etmemek gerekir. Mesela, kısırlaştırılmış kedilere kalori düzeyi daha düşük olan mamalardan alınması gerekir. Bunun yanı sıra, gıda alerjisi olan kedilere sınırlı içeriğe sahip mamalardan alınmalıdır.

Kaliteli Markaların Ürünlerini Bulun

Kedi maması üreten çeşitli markalar vardır. Bu markalar arasından seçim yapmak bazen zorlayabilir. Ancak bazı detaylara dikkat ederek doğru marka seçilebilir. Öncelikle mama alırken, çevrece bilinen ve güvenilen markalara yatırım yapılmalıdır. Sevimli canlılarımıza mama tercihinde bulunurken en çok tercih edilenler arasında bulunan Advance kedi maması, kedinin damak zevkine, yaşına ve beslenme ihtiyaçları ne olursa olsun pek çok seçenek sunar.

Pro Plan kedi maması türleri ise sık tercih edilen mamalar arasında yer almaktadır. Kedinin damak zevkine uyacak ve ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayacak mamayı bu markalar arasından bulmak mümkün. Felicia kedi maması türleri ise kediler için hassasiyetle hazırlanan besleyici mamaları sunar. Kedinin damak zevkine ve beslenme ihtiyaçlarına en uygun mama aranıyorsa, bu kaliteli ve güvenilir markalara bakılabilir.

Kedi Maması Türlerini Tanıyın

Sevimli kediler için mamalar farklı içerik, formül ve çeşitte üretilmektedir. Konserve kedi maması, kedilerin severek tükettiği ve sıvı gereksinimini en iyi karşıladığı mamalardan biridir. Kuru kedi maması, kedilerin en çok tercih ettiği ve diş sağlıklarını destekleyen mamalardır. Ödül kedi maması, kedilerin sağlığını desteklerken aynı zamanda eğitime teşvik etmek amacıyla tercih edilir. Açık kedi maması ise kedilerin sağlığını destelemenin yanı sıra en ekonomik mamalar olarak karşımıza çıkar. Kısacası, kedi maması tercihinde bulunurken kedinin yaşını, neyi sevip sevmediğini ve hangi besinlere ihtiyaç duyduğunu unutmamak gerekir.