GÜNCEL
Giriş Tarihi : 07-09-2017 11:29

MESKİ, ödeme noktalarını 148’e çıkardı

Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), abonelerin su faturası ödemelerini daha kolay yapabilmeleri için ödeme ağını genişleterek, ödeme noktalarını il genelinde 148’e çıkardı..

MESKİ, ödeme noktalarını 148’e çıkardı
Mersin Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (MESKİ), abonelerin su faturası ödemelerini daha kolay yapabilmeleri için ödeme ağını genişleterek, ödeme noktalarını il genelinde 148’e çıkardı.
MESKİ Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, abonelerin su faturası ödemelerini daha kolay yapabilmeleri için çalışmaların devam ettiği bildirildi. 788 bin 635 aboneye hizmet veren MESKİ’nin, abonelerin faturalarını ödeme zorluğu çekmemeleri amacıyla ödeme ağını genişlettiği belirtilen açıklamada, bu çerçevede su faturalarının, www.meski.gov.tr adresinden e-ödeme kanalından herhangi bir banka kartı veya kredi kartı ile ödenebilmesinin yanı sıra il genelinde 51 MESKİ su tahsilat veznesine de ödeme yapılabileceği kaydedildi. Ayrıca, anlaşmalı oldukları 9 banka online sistemi üzerinden ve 11 bankaya da otomatik ödeme talimatı vererek su faturalarının ödenebileceği ifade edilen açıklamada, “Genel Müdürlüğümüz ayrıca Mersin’de bulunan PTT şubelerinden ve PTT şubesi olan Türkiye’nin her yerinden tahsilat yapabilme olanağı sunmaya devam etmektedir. Abonelerine kaliteli hizmet vermeyi hedefleyen MESKİ, abonelerin su faturalarını ödemeleri konusunda yaşadıkları sıkıntıları gidermek üzere İdaremizle su faturası tahsilat protokolü bulunan ve Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulunun 6730 sayılı kararı ile ödeme kuruluşu olarak yetkilendirilen Faturamatik Ödeme Kuruluşu A.Ş’nin Akdeniz, Anamur, Aydıncık, Bozyazı, Erdemli, Gülnar, Mezitli, Mut, Silifke, Tarsus, Toroslar ve Yenişehir ilçelerimizde bulunan toplam 72 ödeme noktasıyla tahsilat ağını genişletti. Ayrıca Akdeniz ilçemizde bulunan Abone İşleri Dairesi Başkanlığı hizmet binasında ve Tarsus ilçemizin çeşitli noktalarında bulunan 5 noktadaki akıllı veznelerden su faturalarını ödeme imkanı bulunmaktadır. MESKİ, vatandaşların ödemelerini daha kısa sürede yapabilmeleri için toplam 148 noktada ödeme imkanı sağladı. Daha modern ve fonksiyonel şekilde hizmet verecek olan ‘Akıllı Vezne’ kurulma çalışmaları devam etmektedir” denildi.