Mersin Haberleri, Mersin Son dakika Haberleri - Sonses.tv'de
HV
08 AĞUSTOS 2022 - 04:40
0241

Kar isteyen çocuklar ve emeklinin hayalini gerçek oldu

Mersin’in merkez ilçesi Mezitli de çocuklar, ileri yaştaki vatandaşlara kar sürprizi Sosyal medya üzerinden yapılan çocukların kar sevinci paylaşımına ‘Bize yok mu?’ şeklinde mesaj atan emekli Sevim Çapın’ın hayali, yaşadığı Fatih Mahallesi sakinlerine bayram sevinci yaşattı..

YEREL HABER
Giriş Tarihi : 04-01-2022 16:05
Kar isteyen çocuklar ve emeklinin hayalini gerçek oldu

Mersin’in merkez ilçesi Mezitli de çocuklar, ileri yaştaki vatandaşlara  kar sürprizi  Sosyal medya üzerinden yapılan çocukların kar sevinci paylaşımına ‘Bize yok mu?’ şeklinde mesaj atan emekli Sevim Çapın’ın hayali, yaşadığı Fatih Mahallesi sakinlerine bayram sevinci yaşattı.. 
Sosyal medyadan yaptıkları serzenişle  emekli Çapın’ın hayali gerçek oldu. Mezitli belediyesi tarafından Fatih Parkına döktürülen iki kamyon kar, 7’den 70’e tüm mahalle halkını sevince boğdu. Fatih parkına akın eden vatandaşlar güzel ve güneşli bir havada kartopu oynamanın zevkini yaşadı. Çapın, sevincini canlı bağlantı yaparak görüntüleri paylaştı. Kendisine çok özel bir sürpriz yapıldığını ifade eden emekli Çapın, “Sosyal medyada çocukların sevincini görünce, ‘Başkanımız, biz emeklilere kar yok mu?’ şeklinde talepte bulundum. Ancak bunun gerçekleşeceğine ihtimal vermemiştim. Sağ olsun başkanımız bana çok özel bir doğum günü sürprizi yaşattı. Sadece beni değil tüm mahalle sakinlerini mutlu etti, herkes doyasıya kartopu oynadı. Mezitli Belediye Başkanına bize bu mutluluğu yaşattığı için görüntülü arayarak da teşekkür ettim” dedi.
Mezitli belediye başkanı Ekonomik, sosyal sorunlarla ve salgınla mücadele eden vatandaşları bir nebze de olsa mutlu etmek adına kendisine iletilen bu talebi yerine getirdiklerini dile getdi. “Vatandaşımızın talebi son derece masumane ve insani bir talepti. Arkadaşlarımızla bunu yerine getirme konusunda karar aldık. Özellikle çocuklarımızın yüzlerindeki mutluluğu görünce biz de moral bulduk. Mezitlili vatandaşlarımızın kentimizde mutlu yaşamalarını istiyor, belediyemizin imkanları ve yardım sever Mezitlililerin desteği ile talepleri yerine getirmeye devam ediyoruz” diye konuştu.

Vahap ŞehitoğluVahap Şehitoğlu

YORUMLAR
Mersin Adana Tren Saatleri 2022