GÜNCEL
Giriş Tarihi : 10-01-2022 16:24   Güncelleme : 10-01-2022 17:03

Bozdoğan: “Tarsus basını, kentimizin hak ettiği değeri almasında büyük söz sahibidir”

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, “Tarsus basını, kentimizin hak ettiği değeri almasında büyük söz sahibidir” dedi.

Bozdoğan: “Tarsus basını, kentimizin hak ettiği değeri almasında büyük söz sahibidir”

Tarsus Belediye Başkanı Haluk Bozdoğan, 
“Tarsus basını, kentimizin hak ettiği değeri edinmesi noktasında büyük söz sahibidir” dedi.
Basın mensuplarının şehrin sesi ve itirazı olma, şehrin görünürlüğünü arttırma hususlarında ne denli etkili olabileceğini aktaran Bozdoğan, “Tarsus’un basın tarihi, basın faaliyetleri ve basının varlığını sürdürmesi açısından kent belleğimizde önemli bir yer tutuyor. Kentimizde 30 yıldır faaliyet gösteren basın kuruluşu ile yeni kurulmuş veya kurulacak bir gazetenin duyduğu heyecanın ortak olması kentimiz adına gurur vericidir. Yerel basının, kent ve kentli çıkarları söz konusu olduğunda, bireysellik ve menfaatlerden uzak çabasının ne denli önemli olduğunu biliyoruz. Tarsus basını da her güçlü kentte olduğu gibi kentimizin hak ettiği değeri edinmesi noktasında büyük söz sahibidir. Doğru ve hakkaniyetli olması, savunucu ve güvenilir olması, aynı amaç uğrunda yol arkadaşlığı yapmamız hususunda rolü tartışılmazdır” şeklinde konuştu.

“Sizler, bu kentin özgür sesisiniz”
Tarsus Belediyesi olarak yerel basınla birlikte, Tarsus’un daha yaşanır bir yer olması, daha kaliteli yaşam alanlarına sahip olması için çalışmaya ve işbirliği yapmaya hazır olduklarını vurgulayan Bozdoğan, “Sizler, bu kentin özgür sesisiniz. Bir olumsuzluğu, bir haksızlığı, bir kötü görüntüyü sizler sayesinde öğrenip, muhakeme edeceğiz. Tarsus Belediyesini kişilerden, siyasetten ayrı tutmayı öğrendiğimiz zaman; aynı noktada el ele vererek bu şehri daha da yukarılara taşımak için her türlü çalışma ortamını oluşturmaya hazırız. Bugün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü. Tüm basın emekçilerimizin bu özel gününü tebrik ederim. Bu vesileyle de olsa sizlerle bir araya gelmekten, sizlerle sohbet etmekten ötürü mutluluk duyuyorum” dedi.